Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Zależność służb od operatorów komercyjnych

Zależność służb od operatorów komercyjnych

uk-police-pda-small.jpgNowy raport firmy IMS Research podkreśla zależność służb bezpieczeństwa publicznego od usług transmisji danych komercyjnych operatorów telefonii komórkowej.

Służby bezpieczeństwa publicznego, które wykorzystują komercyjne sieci komórkowe na potrzeby transmisji danych, potencjalnie narażają się na ich przechwycenie przez osoby nieautoryzowane. Raport podkreśla, że prywatne sieci amerykańskich i europejskich służb jeszcze nie są w stanie zapewnić wymaganej przepływności danych.

Firma IMS Research przeprowadziła ankietę wśród 260 agencji publicznych z Europy i USA posiadających własne sieci radiowe. Z badań wynika, że aż 69 % służb oprócz własnej sieci radiowej dla łączności głosowej, korzysta również z komercyjnych sieci komórkowych dla potrzeb transmisji danych.

„Choć w większości przypadków agencje nie wykorzystywały sieci komórkowych do wymiany danych o znaczeniu krytycznym, to jasne jest, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na prywatne sieci radiowe umożliwiające szerokopasmową transmisję danych”, powiedział Alex Green, starszy konsultant w IMS Research. „Branża, jako całość, wydaje się być nastawiona na wykorzystanie komercyjnej technologii 4G – LTE, do rozwiązania tego problemu. 51 % respondentów odpowiedziało, że LTE jest najlepszym wyjściem. Wciąż jednak przewidujemy, że minie wiele lat, zanim wykorzystanie takich rozwiązań stanie się powszechne.”

Pierwszą przeszkodą jest alokacja widma. Agencje rządowe potrzebują własnego zakresu częstotliwości, aby wdrożyć w ich oparciu prywatną sieć LTE. USA wyprzedza w tym względzie Europę, jako że część pasma 700 MHz została tam już przydzielona. Co więcej, większość amerykańskich agencji jest skupiona na technologiach wąskopasmowych VHF i UHF, więc wdrażanie LTE nie jest dla nich obecnie priorytetem. Choć w USA jest polityczna wola, aby rozwiązać te problemy, to przewiduje się, że przeszkody związane z częstotliwościami, budżetem, priorytetami w zakresie agencyjnych sieci i technologią uczynią migrację na LTE długim procesem.

„W Europie problemy związane z widmem i kwestie budżetowe są jeszcze bardziej poważniejsze,” powiedział Green. „Na wydzielenie zharmonizowanej, wspólnej dla całej Europy częstotliwości dla prywatnego LTE trzeba będzie poczekać jeszcze wiele lat. Większość agencji wciąż będzie korzystać z publicznych sieci komórkowych co najmniej przez kolejną dekadę. Zharmonizowane widmo na obszarze całej Europy było podstawą sukcesu takich technologii jak: GSM, TETRA i W-CDMA. Również w tym przypadku współpraca europejskich organów odpowiedzialnych za zarządzanie widmem będzie decydująca dla szybkiego osiągnięcia celu.”

Źródło: http://www.imsresearch.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń