Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Hytera intensywnie rozwija LTE dla służb

Hytera intensywnie rozwija LTE dla służb

Hytera Mobilfunk GmbH (wcześniej dział PMR firmy Rohde & Schwarz) w swoim niemieckim centrum badawczo-rozwojowym niedaleko Hanoweru rozwija obecnie oparty na LTE system łączności krytycznej kolejnej generacji.

System ten zintegruje łączność wąsko- i szerokopasmową w jedną wspólną platformę, aby zagwarantować niezawodne współdziałanie pomiędzy różnymi technologiami radiowych sieci dostępowych. Na Światowym Kongresie TETRA 2011 w Budapeszcie po raz pierwszy publicznie zaprezentowano prototyp współdziałania pomiędzy sieciami TETRA i LTE. Podczas tegorocznego Światowego Kongresu TETRA w Dubaju demonstracyjny system wzbogacono o urządzenie końcowe oparte o smartfon.

Hytera-headquarter-China.jpg

Dzięki zintegrowanemu serwerowi SIP zapewniona jest integracja usług wąskopasmowych i szerokopasmowych. Hytera zademonstrowała zdolność tego systemu do zestawiania połączeń grupowych z priorytetami, jak i również przesyłania wiadomości tekstowych. Nagranie wideo wykonane przy pomocy wyposażenia użytkownika końcowego może być przekazane do centralnego dyspozytora oraz odebrane z kamery stacjonarnej.

Dyrektor łączności w Hytera Mobilfunk, Markus Oltmanns, powiedział: „Chodzi o to, jak pomagamy użytkownikom w migracji z łączności wąskopasmowej na szerokopasmową. Tym, co zrobiliśmy jest wyposażenie rozwiązania szerokopasmowego w rozwiniętą funkcjonalność TETRA poprzez instalację aplikacji TETRA na, dla przykładu, smartfonie. Możesz wykonywać połączenia grupowe lub indywidualne z urządzenia szerokopasmowego na terminal TETRA oraz nadać połączeniom ratunkowym wyższy priorytet. Urządzenie szerokopasmowe może wysyłać do dyspozytora mapy, plany budynków, zdjęcia i nagrania wideo. Tak więc otrzymujesz funkcjonalność łączności krytycznej na LTE.”

Hytera określiła ten model koncepcyjny szerokopasmowych usług głosowych poprzez LTE jako ważny kamień milowy w ewolucji systemu TETRA ACCESSNET-T IP opracowanego przez Hytera Mobilfunk.

Radiotelefony ATEX i kamuflowane radiotelefony TETRA

Firma pokazała także radiotelefony DMR i TETRA ATEX. Wersja TETRA jest w fazie działającego prototypu i nie pojawi się wcześniej, jak w 2013 roku. Wersja DMR została już zatwierdzona, certyfikowana i będzie komercyjnie dostępna w czerwcu.

Kamuflowany radiotelefon DMR Hytery, X1, pojawił się w 2011 roku, lecz jego druga wersja, X2, ma zostać wypuszczona pod koniec tego roku. Będzie miała klawiaturę, lecz zabraknie w niej wyświetlacza LCD. Wersja TETRA ma się pojawić przed końcem 2012 roku. Obydwa radiotelefony mają klasę ochrony IP67.

Źródło: http://www.wireless-mag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń