Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Wyniki finansowe firmy Motorola Solutions w I kw. 2015 roku

Wyniki finansowe firmy Motorola Solutions w I kw. 2015 roku

Motorola Solutions opublikowała sprawozdanie  finansowe z pierwszego kwartału bieżącego roku. Wartość sprzedaży wyniosła 1,223 mld $, czyli o 5 mln mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. O 40 mln $ obniżył ją niekorzystny wpływ kursów wymiany walut.

Sprzedaż w regionie Ameryki Północnej wzrosła o 6%, głównie za sprawą sprzedaży w segmencie produktów (od czasu sprzedaży działu Enterprise Mobility Solutions firma w swojej działalności wyróżnia segmenty produktów i usług). Ogólnie sprzedaż w segmencie produktów wzrosła o 1%, natomiast w segmencie usług spadła o 2%, głównie przez niższą sprzedaż systemów iDEN i usług integracji systemów.

Zysk z działalności kontynuowanej obliczony zgodnie z zasadami GAAP wyniósł 0,4 $ na udział. Marża operacyjna GAAP wyniosła 9,7% (w I kw. 2014 roku – 8,7%), a non-GAAP 12,8% (10,3% w I kw. 2014). Ten wzrost możliwy był dzięki zmniejszeniu wydatków operacyjnych o 60 mln $ w porównaniu do I kw. 2014. Firma wygenerowała 151 mln $ w przepływach pieniężnych (o 139 mln więcej niż w I kw. ubiegłego roku) i zwróciła udziałowcom łącznie 728 mln $: 653 mln poprzez odkupywanie akcji zwykłych i 75 mln w wypłaconych dywidendach. Przedsiębiorstwo zakończyło I kwartał, posiadając 3,4 mld $ wartości pieniężnych i ich ekwiwalentów.

Motorola Solutions przewiduje, że jej przychody za cały bieżący rok w najlepszym wypadku wyniosą tyle samo co w roku ubiegłym, w najgorszym – spadną o 2%. Zysk GAAP z działalności kontynuowanej ma wynieść od 3,2 do 3,4 $ na udział.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń