Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola prezentuje wyniki finansowe za II kw. 2012 roku

Motorola prezentuje wyniki finansowe za II kw. 2012 roku

Firma Motorola Solutions ogłosiła swoje wyniki finansowe za II kwartał 2012 roku, podkreślając wartość sprzedaży wynoszącą 2,1 mld dolarów, co stanowi 8-procentowy wzrost w porównaniu do II kwartału ubiegłego roku. Sprzedaż w tym okresie była pobudzana przez silny ogólnoświatowy popyt w segmencie rządowym.

„Mocny wzrost naszych dochodów i zarobków w dalszym ciągu demonstruje siłę i solidność naszej firmy,” powiedział Greg Brown, prezes i dyrektor generalny Motorola Solutions. „Jesteśmy również zadowoleni z kontynuowania zwrotu kapitału do naszych udziałowców poprzez zwiększanie dywidendy oraz rozszerzony program wykupu udziałów własnych.”

W drugim kwartale 2012 roku zysk z działalności operacyjnej obliczony zgodnie z zasadami GAAP (Generally Accepted Accounting Principles) wyniósł 278 mln $, czyli 12,9% wartości sprzedaży, podczas gdy w 2011 roku w analogicznym okresie było to 159 mln $ – 8% wartości sprzedaży.

W ciągu II kw. firma wygenerowała 254 mln $ przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej. Ponadto, Motorola odkupiła udziały własne warte 439 mln $, wypłaciła 64 mln $ dywidendy i zakończyła kwartał z dodatnim bilansem 3,7 mld $.

Sprzedaż w segmencie rządowym wyniosła 1,5 mld $ i wzrosła o 14 procent w porównaniu do analogicznego kwartału w roku ubiegłym. Zysk z działalności operacyjnej GAAP w tym segmencie wyniósł 197 mln $ – 13,5% wartości sprzedaży, podczas gdy w zeszłym roku było to 105 mln $ – 8,2% wartości sprzedaży.

Motorola wyróżniła następujące osiągnięcia w sektorze rządowym:

  • Uzyskanie wielomilionowych kontraktów w stanach Arkansas, Louisiana i Ohio, mieście Lakeland, dla policji stanu Pensylwania, hrabstwa Centre w Pensylwanii, Utah Communication Agency Networks, londyńskiego metra, chilijskiej policji śledczej, Narodowego Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego działającego dla ekwadorskiej policji, metra w Pekinie i kolei masowego transportu w Hong Kongu.
  • Uruchomienie testów LTE dla bezpieczeństwa publicznego wraz z brazylijskim wojskiem i zawarcie kontraktu z hrabstwem Randall w Teksasie na rozwiązania CAD (Computer Aided Dispatch) obejmujące także sieć LTE dla bezpieczeństwa publicznego i rozszerzenie sieci rdzeniowej LTE należącej do hrabstwa Harris w Teksasie.
  • Pierwsze na świecie wdrożenie dwutrybowego trankingu TDMA Project 25 (P25) w mieście Apopka na Florydzie, wykorzystywanego przez tamtejszą policję, straż pożarną, zarządzanie kryzysowe oraz przy pracach publicznych.
  • Wprowadzenie trzech nowych modeli ręcznych radiotelefonów TETRA MTP3000, będących odpowiedzią na zwiększone potrzeby niezawodności i bezpieczeństwa użytkowników.

W segmencie przedsiębiorstw Motorola osiągnęła wartość sprzedaży na poziomie 689 mln $. Liczba ta spadła o 2% w porównaniu do 2011 roku, co było spowodowane oczekiwanym spadkiem sprzedaży wyposażenia iDEN. Zysk z działalności operacyjnej w tym segmencie wg zasad GAAP wyniósł 81 mln $ – 11,8% wartości sprzedaży, a w ubiegłym roku 54 mln $ – 7,7% wartości sprzedaży.

Motorola oczekuje, że w III kwartale roku sprzedaż wzrośnie o około 3% w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Firma podnosi przewidywaną wartość całorocznej sprzedaży do 5-6% z 5% w zeszłym roku. Przewidywane zyski operacyjne pozostają na poziomie około 17% wartości sprzedaży.

Zarząd zwiększył swoją regularną, kwartalną dywidendę o 18% i wynosi ona teraz 0,26 dolara z każdego udziału. Kolejna kwartalna dywidenda zostanie wypłacona 15 października br. według kursu zamknięcia z 14 września. Ponadto zarząd firmy ogłosił autoryzację wykupu kolejnych udziałów własnych o wartości 2 mld $, bez daty wygaśnięcia. Obecnie autoryzowano już udziały na kwotę 3 mld $, z czego w zeszłym roku wykorzystano 2,9 mld $.

 

Źródło: mediacenter.motorolasolutions.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń