Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Boni: 190 mln na OCSŁR do 2015 roku

Boni: 190 mln na OCSŁR do 2015 roku

Na stronie Computerworld.pl pojawił się interesujący wywiad Z Michałem Bonim, ministrem administracji i cyfryzacji, o podziale kompetencji między MAC i MSW, bezpieczeństwie w państwie, Informatycznym Systemie Osłony Kraju, łączności dla służb specjalnych i telefonie 112.

(…)

Dochodzą głosy, że podczas EURO doskwierał brak jednolitej, cyfrowej łączności radiowej. Onegdaj taki projekt jak OCSŁR-1 toczył się w CPI. Co dalej z łącznością dla służb? Czy w końcu zbudujemy system TETRA? A jaka przyszłość czeka Sieć Teleinformatyczną Administracji Publicznej? Czy STAP to pieśń przeszłości?

Michał Boni: Niewątpliwie jest problem braku cyfrowej łączności radiowej dla służb, szczególnie odczuwalny w przypadku konieczności współdziałania i wzajemnej wymiany informacji pomiędzy służbami obecnymi na miejscu zdarzenia. Rozwiązanie tego problemu wymaga odpowiednich nakładów finansowych po stronie budżetu państwa lub z funduszy europejskich. Jesteśmy na etapie weryfikacji, przy uwzględnianiu ograniczeń budżetowych również w ramach środków unijnych, jaki zakres prac mógłby zostać zrealizowany.

Razem z MSW podjęliśmy decyzję, aby wykorzystać jeszcze tę perspektywę finansową UE i rozpocząć pilotaż zarówno OCSŁR (Ogólnopolskiego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej) dla potrzeb służb ustawowo powołanych do zapewnienia bezpieczeństwa i ratownictwa, jak i OSAP (Ogólnopolskiej Sieci Administracji Publicznej). Złożyliśmy już wnioski do oceny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, z rezerwy środków 7 osi. Czekamy na wstępną ocenę możliwości realizacji projektów. Zawnioskowaliśmy o kwoty odpowiednio o 190 mln zł i 94 mln zł. Harmonogram przewiduje ukończenie OCSŁR w 2015 i OSAP w 2013. Dla przykładu – realizacja tego pierwszego poprawi koordynację służb w przypadku czy to klęsk żywiołowych czy ataków terrorystycznych. Zakłada on oczywiście wykorzystanie sieci szkieletowej OST 112 i integrację systemów mobilnej łączności radiowej i stacjonarnej. Przeprowadzenie drugiego – pozwoli na podłączenie powiatowych jednostek Państwowej Straży Pożarnej i 19 lokalnych stacji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do sieci obsługującej numer alarmowy 112. W dotychczasowych środkach unijnych nie przewidziano takiego podłączenia.

(…)

Czytaj cały wywiad na: http://www.computerworld.pl/news/385577/Boni.Zarzadzanie.kryzysowe.po.nowemu.html

Fot i źródło: http://www.computerworld.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń