Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Boni: 190 mln na OCSŁR do 2015 roku

Boni: 190 mln na OCSŁR do 2015 roku

Na stronie Computerworld.pl pojawił się interesujący wywiad Z Michałem Bonim, ministrem administracji i cyfryzacji, o podziale kompetencji między MAC i MSW, bezpieczeństwie w państwie, Informatycznym Systemie Osłony Kraju, łączności dla służb specjalnych i telefonie 112.

(…)

Dochodzą głosy, że podczas EURO doskwierał brak jednolitej, cyfrowej łączności radiowej. Onegdaj taki projekt jak OCSŁR-1 toczył się w CPI. Co dalej z łącznością dla służb? Czy w końcu zbudujemy system TETRA? A jaka przyszłość czeka Sieć Teleinformatyczną Administracji Publicznej? Czy STAP to pieśń przeszłości?

Michał Boni: Niewątpliwie jest problem braku cyfrowej łączności radiowej dla służb, szczególnie odczuwalny w przypadku konieczności współdziałania i wzajemnej wymiany informacji pomiędzy służbami obecnymi na miejscu zdarzenia. Rozwiązanie tego problemu wymaga odpowiednich nakładów finansowych po stronie budżetu państwa lub z funduszy europejskich. Jesteśmy na etapie weryfikacji, przy uwzględnianiu ograniczeń budżetowych również w ramach środków unijnych, jaki zakres prac mógłby zostać zrealizowany.

Razem z MSW podjęliśmy decyzję, aby wykorzystać jeszcze tę perspektywę finansową UE i rozpocząć pilotaż zarówno OCSŁR (Ogólnopolskiego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej) dla potrzeb służb ustawowo powołanych do zapewnienia bezpieczeństwa i ratownictwa, jak i OSAP (Ogólnopolskiej Sieci Administracji Publicznej). Złożyliśmy już wnioski do oceny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, z rezerwy środków 7 osi. Czekamy na wstępną ocenę możliwości realizacji projektów. Zawnioskowaliśmy o kwoty odpowiednio o 190 mln zł i 94 mln zł. Harmonogram przewiduje ukończenie OCSŁR w 2015 i OSAP w 2013. Dla przykładu – realizacja tego pierwszego poprawi koordynację służb w przypadku czy to klęsk żywiołowych czy ataków terrorystycznych. Zakłada on oczywiście wykorzystanie sieci szkieletowej OST 112 i integrację systemów mobilnej łączności radiowej i stacjonarnej. Przeprowadzenie drugiego – pozwoli na podłączenie powiatowych jednostek Państwowej Straży Pożarnej i 19 lokalnych stacji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do sieci obsługującej numer alarmowy 112. W dotychczasowych środkach unijnych nie przewidziano takiego podłączenia.

(…)

Czytaj cały wywiad na: http://www.computerworld.pl/news/385577/Boni.Zarzadzanie.kryzysowe.po.nowemu.html

Fot i źródło: http://www.computerworld.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń