Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Podpisano zarządzenie powołujące rządowy zespół ds. OCSŁR

Podpisano zarządzenie powołujące rządowy zespół ds. OCSŁR

Pani Premier podpisała w dniu 21 sierpnia zarządzenie w sprawie powołania Międzyresortowego Zespołu do spraw Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej (OCSŁR). W skład wspomnianego zespołu wejdą przedstawiciele wszystkich kluczowych służb publicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, m.in. Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biura Ochrony Rządu. Na jego czele stanie wiceminister spraw wewnętrznych Przemysław Kuna, który jest Podsekretarzem Stanu od lipca br.

W skierowanym do Rady Ministrów rozporządzeniu możemy przeczytać:

„Obecnie funkcjonujące systemy łączności są rozproszone, niejednolite i przestarzałe. Wykorzystywane systemy łączności radiowej są rozwiązaniami przestarzałymi technologicznie (analogowymi), niewydolnymi, a ograniczone zasoby kanałów radiowych nie zaspakajają stale rosnących potrzeb. Eksploatowane sieci łączności nie są odporne na zakłócenia oraz podsłuch i ingerencję podmiotów nieupoważnionych. Istniejące systemy nie pozwalają na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań wspomagających dowodzenie służbami, wykorzystywanie zaawansowane narzędzia informatyczne, jak i na wprowadzanie do użytku komputerowych mobilnych terminali transmisji danych. Niezbędnym staje się również zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przesyłanych informacji. W oparciu o obecne rozwiązania brak jest możliwości zapewnienia efektywnego współdziałania służb w trakcie prowadzonych przez nie działań.”

Przemysław Kuna od 20 lat związany jest z sektorem telekomunikacyjnym. Pracował m.in. dla Exatel, TK Telekom, czy Telekomunikacji Polskiej. Od listopada ubiegłego roku był ekspertem w Departamencie Teleinformatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i koordynował pod względem technologicznym projekt uruchomienia Systemu Rejestrów Państwowych.

Wiceminister Przemysław Kuna w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych będzie odpowiadał między innymi za realizację projektów informatycznych oraz rozwój rejestrów państwowych.

Przemysław Kuna ma 43 lata i jest absolwentem m.in. Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Źródło: bip.msw.gov.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń