Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Podpisano zarządzenie powołujące rządowy zespół ds. OCSŁR

Podpisano zarządzenie powołujące rządowy zespół ds. OCSŁR

Pani Premier podpisała w dniu 21 sierpnia zarządzenie w sprawie powołania Międzyresortowego Zespołu do spraw Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej (OCSŁR). W skład wspomnianego zespołu wejdą przedstawiciele wszystkich kluczowych służb publicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, m.in. Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biura Ochrony Rządu. Na jego czele stanie wiceminister spraw wewnętrznych Przemysław Kuna, który jest Podsekretarzem Stanu od lipca br.

W skierowanym do Rady Ministrów rozporządzeniu możemy przeczytać:

„Obecnie funkcjonujące systemy łączności są rozproszone, niejednolite i przestarzałe. Wykorzystywane systemy łączności radiowej są rozwiązaniami przestarzałymi technologicznie (analogowymi), niewydolnymi, a ograniczone zasoby kanałów radiowych nie zaspakajają stale rosnących potrzeb. Eksploatowane sieci łączności nie są odporne na zakłócenia oraz podsłuch i ingerencję podmiotów nieupoważnionych. Istniejące systemy nie pozwalają na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań wspomagających dowodzenie służbami, wykorzystywanie zaawansowane narzędzia informatyczne, jak i na wprowadzanie do użytku komputerowych mobilnych terminali transmisji danych. Niezbędnym staje się również zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przesyłanych informacji. W oparciu o obecne rozwiązania brak jest możliwości zapewnienia efektywnego współdziałania służb w trakcie prowadzonych przez nie działań.”

Przemysław Kuna od 20 lat związany jest z sektorem telekomunikacyjnym. Pracował m.in. dla Exatel, TK Telekom, czy Telekomunikacji Polskiej. Od listopada ubiegłego roku był ekspertem w Departamencie Teleinformatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i koordynował pod względem technologicznym projekt uruchomienia Systemu Rejestrów Państwowych.

Wiceminister Przemysław Kuna w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych będzie odpowiadał między innymi za realizację projektów informatycznych oraz rozwój rejestrów państwowych.

Przemysław Kuna ma 43 lata i jest absolwentem m.in. Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Źródło: bip.msw.gov.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń