Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze OCSŁR wystartował !

OCSŁR wystartował !

16 sierpnia 2010 bez wątpienia przejdzie do historii radiokomunikacji polskiej. Oto zrobiono pierwszy krok w stronę budowy nowoczesnego, cyfrowe systemu łączności radiowej dla służb w Polsce.

Na razie CPI ma zamiar zawrzeć umowy ramowe z kilkoma wykonawcami (maksymalnie 5). Czas trwania umowy ramowej to 3 lata.

Nowością jest trochę większy zasięg systemu. Pierwotnie w pierwszym etapie planowano jego budowę w miastach gdzie będzie się odbywać EURO 2012 wraz z przyległymi powiatami. Obecnie, obok Warszawy, Poznania, Gdańska i Wrocławia system ma objąć też swym zasięgiem obszaru GZM (Górnośląski Związek Metropolitalny) czyli np.: Katowice, Gliwice, Zabrze, Bytom, Chorzów, Sosnowiec, Tychy i inne)

Oferent musi się wykazać odpowiednim doświadczeniem w realizacji podobnych przedsięwzięć. Konkretnie musi „pochwalić” się co najmniej jednym zamówienie na zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie cyfrowego, trankingowego systemu łączności radiowej w paśmie 380-400MHz, obejmującego swym zasięgiem obszar minimum 7 tyś km2 i składającego się z minimum 100 stacji bazowych oraz 10 000 terminali końcowych.

Oprócz tego oferent musi posiadać także referencję ze zbudowanego przez siebie systemu przeznaczonego dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, porządek na potrzeby masowych imprez sportowych o charakterze międzynarodowym.

Od potencjalnych wykonawców wymaga się wniesienia wadium w wysokości 2,5 mln złotych. Dodatkowo wykonawcy „musi znajdować się w sytuacji finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, tj. posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej w wysokości nie mniejszej niż 30 000000,00 PLN”

Termin składania ofert upływa 14 września 2010 roku.

Choć powszechnie wiadomo, że wartość całego projektu OCSŁR to 500 mln złotych to jednak w ogłoszeniu brakuję informacji o dostępnej puli środków. Nadal nie wiadomo na jaką kwotę ostatecznie zostanie podpisane dofinansowanie tego projektu pomiędzy Ministrem Rozwoju Regionalnego a MSWiA.

Z pewnością wielu czytelników pamięta historię powstałego w roku 2003 konsorcjum TETRA System Polska, które miało budować system w ramach offsetu na zakup F-16. Obecnie przyjęto formułę przetargu ograniczonego z udziałem maksymalnie pięciu oferentów. Z niecierpliwością będziemy obserwować dalszy rozwój wydarzeń i niezwłocznie informować wszystkich czytelników.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń