Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Uratowani dzięki łączności TETRA

Uratowani dzięki łączności TETRA

Garda-Tetra-Ireland-small.jpgKiedy dwoje funkcjonariuszy irlandzkiej Gardy (tamtejszej policji) zostało zaatakowanych w Dublinie, niewiele myśląc uruchomiło alarm za pomocą swoich nowych radiotelefonów TETRA. W ciągu dwóch minut pojawiła się pomoc w sile 20 radiowozów.

Patrick O’Gorman i Blaine Meehan o 2 nad ranem próbowali zaaresztować podejrzanego w cieszącej się złą sławą dzielnicy Dublina, Ballymun. Wywiązała się szarpanina, więc Meehan wcisnęła przycisk ratunkowy na swoim radiotelefonie. O’Gorman, gdy został dwukrotnie uderzony w głowę, również nacisnął przycisk alarmowy i wezwał wsparcie.

Jak mówi O’Gorman, poprzednie radiotelefony będące na wyposażeniu Gardy często odmawiały posłuszeństwa i nie sprawdziłyby się w podobnej sytuacji. Komisarz Gardy również pochwalił nową technologię, i rolę, jaką odegrała podczas incydentu w Ballymun. Także z innych zakątków Irlandii docierają doniesienia o tym, jak system TETRA pomaga w pracy.

Obecnie w narodowej cyfrowej sieci radiowej jest 12 tys. użytkowników, w tym 10,8 tys. z Gardy oraz 1,2 tys. funkcjonariuszy więziennych. Marynarka, armia i służby ratownictwa medycznego dołączą do niej w ciągu 9 miesięcy.

Dyspozytorzy irlandzkiego systemu mogą odbierać sygnały alarmowe wysyłane przez użytkowników, lecz w kwestii określania ich położenia są zdani jedynie na własną intuicję, i ile sam funkcjonariusz nie podał lokalizacji przez radio. Jest to rezultat posiadania nowoczesnej sieci cyfrowej w połączeniu z dyspozytornią z lat 80-tych ubiegłego wieku.

Każdy radiotelefon TETRA ma wbudowany odbiornik GPS i gdy zostanie wciśnięty przycisk alarmowy, przechodzi w tryb wysokiej dokładności, podając swoją lokalizację radiowo co 30 sekund. Tak było również i w Ballymun, jednak dublińska dyspozytornia nie posiada jeszcze systemów, które odbierałyby dane o lokalizacji i prezentowały je na elektronicznej mapie. Nie jest to nawet szczególnie nowatorskie rozwiązanie, gdyż niemal wszystkie formacje policyjne z całego świata wykorzystują GPS w działaniach ratunkowych. Wielu funkcjonariuszy jest niechętnych „śledzeniu ich podczas pracy, więc koordynaty GPS są podawane jedynie, gdy zostanie uruchomiony alarm.

Źródło: http://www.tetraireland.ie/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń