Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Trwa PMR Summit 2012 w Barcelonie

Trwa PMR Summit 2012 w Barcelonie

Dziś dobiega końca rozpoczęta 17 września konferencja PMR Summit/Professional LTE, zorganizowana w Barcelonie przez IIR Telecoms & Technology. W jej trakcie odbyło się wiele prezentacji i warsztatów, podczas których ponad 400 uczestników mogło zapoznać się z różnorodnymi możliwościami wykorzystania technologii łączności cyfrowej takich, jak TETRA, DMR i LTE.

Konferencję rozpoczęło wystąpienie przedstawicieli Stowarzyszenia DMR (DMR Association), którzy m.in. omówili istotę technologii DMR, protokoły wykorzystywane do transmisji głosu i danych oraz przeprowadzanie migracji z systemów analogowych na systemy DMR. Pierwszą część konferencji zakończył Mario Michelli, prezes stowarzyszenia DMR, omawiając proces przyznawania certyfikatu interoperacyjności (DMR IOP), zaświadczający o możliwości współpracy pomiędzy sprzętem DMR od różnych producentów. Obecnie proces ten trwa około 2 miesięcy i obejmuje testowanie zarówno obowiązkowych, jak i dodatkowych funkcjonalności (w zależności od woli producentów).

Professional LTE PMR Summit

Po pierwszej przerwie głos zabrali delegaci ze Stowarzyszenia TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA), wyjaśniając cele działalności tej organizacji. Stefan Kvarnerås, dyrektor generalny RAKEL omówił funkcjonowanie systemu TETRA z punktu widzenia użytkownika końcowego. Okazuje się, że na 10 problemów zgłaszanych przez użytkowników, aż 9 dotyczy terminali, a nie infrastruktury. Kvarnerås podkreślił również korzyści płynące z obecności wielu producentów na rynku TETRA. Kees Verweij z holenderskiej policji wyjaśnił natomiast techniczne szczegóły dotyczące technologii TETRA oraz przyszłe zastosowania transmisji danych TEDS.

 

Źródło i foto: http://www.tetra-applications.com/

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń