Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Trwa PMR Summit 2012 w Barcelonie

Trwa PMR Summit 2012 w Barcelonie

Dziś dobiega końca rozpoczęta 17 września konferencja PMR Summit/Professional LTE, zorganizowana w Barcelonie przez IIR Telecoms & Technology. W jej trakcie odbyło się wiele prezentacji i warsztatów, podczas których ponad 400 uczestników mogło zapoznać się z różnorodnymi możliwościami wykorzystania technologii łączności cyfrowej takich, jak TETRA, DMR i LTE.

Konferencję rozpoczęło wystąpienie przedstawicieli Stowarzyszenia DMR (DMR Association), którzy m.in. omówili istotę technologii DMR, protokoły wykorzystywane do transmisji głosu i danych oraz przeprowadzanie migracji z systemów analogowych na systemy DMR. Pierwszą część konferencji zakończył Mario Michelli, prezes stowarzyszenia DMR, omawiając proces przyznawania certyfikatu interoperacyjności (DMR IOP), zaświadczający o możliwości współpracy pomiędzy sprzętem DMR od różnych producentów. Obecnie proces ten trwa około 2 miesięcy i obejmuje testowanie zarówno obowiązkowych, jak i dodatkowych funkcjonalności (w zależności od woli producentów).

Professional LTE PMR Summit

Po pierwszej przerwie głos zabrali delegaci ze Stowarzyszenia TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA), wyjaśniając cele działalności tej organizacji. Stefan Kvarnerås, dyrektor generalny RAKEL omówił funkcjonowanie systemu TETRA z punktu widzenia użytkownika końcowego. Okazuje się, że na 10 problemów zgłaszanych przez użytkowników, aż 9 dotyczy terminali, a nie infrastruktury. Kvarnerås podkreślił również korzyści płynące z obecności wielu producentów na rynku TETRA. Kees Verweij z holenderskiej policji wyjaśnił natomiast techniczne szczegóły dotyczące technologii TETRA oraz przyszłe zastosowania transmisji danych TEDS.

 

Źródło i foto: http://www.tetra-applications.com/

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń