Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Dobra passa TETRY trwa

Dobra passa TETRY trwa

W 2013 roku na świecie dostarczono 600 tys. terminali TETRA — podała firma analityczna IHS. Był to kolejny z rzędu rekordowy rok pod tym względem. Analitycy oceniają, że wzrostowy trend w sprzedaży będzie się utrzymywał i w 2017 roku liczba aktywnych terminali TETRA przekroczy 4 miliony.

Według przewidywań, wartość rynku infrastruktury TETRA w obecnym roku będzie wyższa od poprzedniego o 7–8% i łącznie z rynkiem integracji systemów wyniesie 700 mln dolarów. Wzrośnie również, już piąty raz z rzędu, roczna sprzedaż usług powiązanych z wdrażaniem oraz obsługą infrastruktury TETRA — prognozy mówią o niecałych 200 mln dolarów.

Phil Kidner, dyrektor generalny Stowarzyszenia TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA), skomentował to następująco: “TETRA jest solidnym jak skała fundamentem łączności o znaczeniu krytycznym na całym świecie. Te liczby pokazują, że TETRA pozostaje na niezagrożonej pozycji technologii najchętniej wybieranej przez profesjonalistów.”

“Technologia TETRA po raz kolejny udowodniła swoje znaczenie na światowym rynku PMR [profesjonalnej radiokomunikacji ruchomej — przyp. red.],” powiedział Thomas Lynch, z-ca dyrektora działu Łączności Krytycznej w IHS Technology. “Zarówno jeśli chodzi o zapewnianie niezawodnej i bezpiecznej łączności dla funkcjonariuszy służb bezpieczeńśtwa publicznego, jak i pokazywanie jej efektywności na szeregu rynków pionowych, IHS spodziewa się po technologii TETRA dalszego wzrostu w ciągu 2014 roku oraz kilku nowych i ekscytujących projektów na horyzoncie.”

Źródło: www.tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń