Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze IHS: 2014 rekordowym rokiem dla TETRY

IHS: 2014 rekordowym rokiem dla TETRY

Dostawy terminali TETRA w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód, Afryka) w zeszłym roku osiągnęły rekordowy wzrost, wynoszący 17% – podała firma badawcza IHS. W skali całego kraju wskaźnik ten wyniósł 8 procent.

 

 

Europejski rynek łączności TETRA wciąż ma się dobrze – widać to gdy spojrzy się na budowę niemieckiej BOSNet, największej na świecie sieci TETRA, czy na norweską Nødnett i holenderską C2000, które wciąż są rozbudowywane i modernizowane.

 

Także w innych częściach świata wykorzystanie technologii TETRA będzie coraz większe. Analitycy przewidują, że w Ameryce Północnej i Południowej do 2019 roku liczba terminali pozostających w użytku wzrośnie o 14 proc., głównie za sprawą wzrostu w sektorach transportu, użyteczności publicznej i przemysłu. W Azji wzrost ma natomiast wynieść 11 proc. do 2018 roku. W regionie Środkowego Wschodu i Afryki, średnia roczna stopa wzrostu w sektorach przemysłu, użyteczności publicznej i transportu jest prognozowana na 10 proc. w okresie od chwili obecnej do 2019 roku.

 

“Oczekujemy coraz to większego sukcesu łączności TETRA w regionach, które dotychczas niekoniecznie były uważane za jej bastiony. Jej triumf na europejskiej arenie zaczyna być teraz powtarzany na innych rynkach, gdzie nowe urządzenia oferujące zwiększone możliwości, takie jak iskrobezpieczeństwo i przystosowanie do noszenia kamuflowanego, zyskują popularność w służbach bezpieczeństwa publicznego i prywatnych agencjach ochrony”, powiedziała Elisabeth Mead, starszy analityk rynku łączności krytycznej w IHS.

 

Obecnie do technologii TETRA należy 22 procent światowego rynku cyfrowej radiokomunikacji ruchomej. IHS szacuje, że użytkownicy analogowej łączności radiowej wciąż stanowią znaczny odsetek (ponad 60 proc.), tak więc TETRA wciąż dysponuje potencjałem wzrostu we wszystkich znaczących regionach świata.

 

Źródło: www.tandcca.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń