Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Działalność TCCA w 2014 roku - raport

Działalność TCCA w 2014 roku – raport

20 maja br. w trakcie konferencji Critical Communications World 2015 w Barcelonie odbędzie się doroczne walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA). Na tę okazję został przygotowany raport podsumowujący działalność Stowarzyszenia w ubiegłym roku.

Autorzy podkreślają, że TCCA wciąż jest wpływową organizacją na rynku łączności radiowej o krytycznym znaczeniu, a rynek TETRA wedle przewidywań analityków nadal będzie wzrastał co najmniej przez kolejnych pięć lat. TCCA utrzymuje ścisłe kontakty z innymi organizacjami z obszaru łączności o krytycznym znaczeniu: ETSI, 3GPP, PSC‐E, NPSTC to tylko niektóre z nich. Bieżący rok będzie bardzo ważny z racji przypadającej w nim Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej, na której zostaną podjęte istotne decyzje dotyczące m.in. planowania widma radiowego dla celów ochrony publicznej i likwidowania skutków katastrof (PPDR). TCCA intensywnie lobbowało u regulatorów telekomunikacji na rzecz przydzielenia dedykowanego widma dla PPDR.

Przedstawiciele grupy ds. łączności szerokopasmowej o krytycznym znaczeniu (CCBG) w TCCA brali udział w procesie standaryzacyjnym LTE aby zawrzeć w kolejnym wydaniu standardu funkcje przeznaczone dla użytkowników wykonujących zadania o krytycznym znaczeniu. W ubiegłym roku w TCCA powstała nowa grupa robocza, która będzie się skupiać na tematach związanych z dyspozytorniami przeznaczonymi do zadań o krytycznym znaczeniu.

W rozdziale o aktywnościach marketingowych zreferowano działalność TCCA w mediach, m.in. wywiady z członkami zarządu i publikacje poświęcone technologii TETRA, a także aktywność w mediach społecznościowych: na Twitterze, Facebooku i w serwisie LinkedIn.

Kolejny rozdział poświęcono działalności regionalnych forów TETRA, wspieranych przez Stowarzyszenie: w Australii, Chinach, na Węgrzech, w Polsce i w USA. Autorzy wspominają o wystąpieniu szefa CCBG, Tony’ego Graya na czerwcowej Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji oraz o konferencji RadioExpo 2014.

Nie zabrakło także przedstawienia ubiegłorocznych dokonań poszczególnych grup roboczych TCCA oraz obecnej sytuacji finansowej Stowarzyszenia, która mimo odczuwalnych jeszcze skutków kryzysu jest stabilna.

Źródło: TCCA

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń