Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Działalność TCCA w 2014 roku - raport

Działalność TCCA w 2014 roku – raport

20 maja br. w trakcie konferencji Critical Communications World 2015 w Barcelonie odbędzie się doroczne walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA). Na tę okazję został przygotowany raport podsumowujący działalność Stowarzyszenia w ubiegłym roku.

Autorzy podkreślają, że TCCA wciąż jest wpływową organizacją na rynku łączności radiowej o krytycznym znaczeniu, a rynek TETRA wedle przewidywań analityków nadal będzie wzrastał co najmniej przez kolejnych pięć lat. TCCA utrzymuje ścisłe kontakty z innymi organizacjami z obszaru łączności o krytycznym znaczeniu: ETSI, 3GPP, PSC‐E, NPSTC to tylko niektóre z nich. Bieżący rok będzie bardzo ważny z racji przypadającej w nim Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej, na której zostaną podjęte istotne decyzje dotyczące m.in. planowania widma radiowego dla celów ochrony publicznej i likwidowania skutków katastrof (PPDR). TCCA intensywnie lobbowało u regulatorów telekomunikacji na rzecz przydzielenia dedykowanego widma dla PPDR.

Przedstawiciele grupy ds. łączności szerokopasmowej o krytycznym znaczeniu (CCBG) w TCCA brali udział w procesie standaryzacyjnym LTE aby zawrzeć w kolejnym wydaniu standardu funkcje przeznaczone dla użytkowników wykonujących zadania o krytycznym znaczeniu. W ubiegłym roku w TCCA powstała nowa grupa robocza, która będzie się skupiać na tematach związanych z dyspozytorniami przeznaczonymi do zadań o krytycznym znaczeniu.

W rozdziale o aktywnościach marketingowych zreferowano działalność TCCA w mediach, m.in. wywiady z członkami zarządu i publikacje poświęcone technologii TETRA, a także aktywność w mediach społecznościowych: na Twitterze, Facebooku i w serwisie LinkedIn.

Kolejny rozdział poświęcono działalności regionalnych forów TETRA, wspieranych przez Stowarzyszenie: w Australii, Chinach, na Węgrzech, w Polsce i w USA. Autorzy wspominają o wystąpieniu szefa CCBG, Tony’ego Graya na czerwcowej Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji oraz o konferencji RadioExpo 2014.

Nie zabrakło także przedstawienia ubiegłorocznych dokonań poszczególnych grup roboczych TCCA oraz obecnej sytuacji finansowej Stowarzyszenia, która mimo odczuwalnych jeszcze skutków kryzysu jest stabilna.

Źródło: TCCA

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń