Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze LTE zastąpi TETRĘ w Wielkiej Brytanii do 2020 roku?

LTE zastąpi TETRĘ w Wielkiej Brytanii do 2020 roku?

Choć brytyjskie służby bezpieczeństwa publicznego i inne organizacje rządowe z powodzeniem wykorzystują łączność TETRA, za trzy lata może rozpocząć się wycofywanie tego standardu na rzecz szerokopasmowej łączności LTE, o czym poinformował przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii (UK Home Office).

Od 2005 roku łączność o znaczeniu krytycznym w Wielkiej Brytanii jest realizowana poprzez sieć Airwave, należącą do prywatnej firmy Airwave Solutions. Swoim zasięgiem pokrywa ona 99% powierzchni i 98% populacji kraju. Korzysta z niej brytyjska policja, straż pożarna, pogotowie i szereg innych organizacji. Choć system TETRA funkcjonuje bardzo dobrze to, jak stwierdził Gordon Shipley, Dyrektor Programu Komunikacji Mobilnej dla Służb Ratunkowych w MSW Wielkiej Brytanii, jest “niezwykle drogi” dla użytkowników, szczególnie w porównaniu do spadających cen połączeń poprzez komercyjne sieci bezprzewodowe.

Ponadto, obecne umowy z Airwave Solutions wygasną w okresie 2016–2020, więc Home Office poszukuje alternatywnych rozwiązań. “Z racji, że sieć Airwave jest oparta o standard TETRA, oferuje ona wąskopasmową transmisję danych,” powiedział Shipley. “Jedną z rzeczy, które stały się jasne jest fakt, że służby ratunkowe coraz częściej przechodzą na usługi szerokopasmowe, które są w stanie zapewnić jeszcze szybszą transmisję danych. Musimy zapewnić lepszą, bardziej niezawodną i bezpieczną usługę szerokopasmowej transmisji danych, jak również wąskopasmowej transmisji głosu. Tak więc, mój program jest odpowiedzialny za znalezienie alternatywnej usługi i zrobienie tego w ekonomiczny sposób. Sądzimy, że standard 4G LTE przyniesie znaczne korzyści względem usługi, za którą obecnie płacimy.”

Brytyjscy urzędnicy w lipcu zwołają konferencję dostawców, aby zebrać opinie na temat pomysłu uruchomienia systemu LTE dla bezpieczeństwa publicznego w grudniu 2016 roku i całkowitego przejścia na technologię 4G w 2020 roku.

 

 

Źródło: urgentcomm.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń