Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Spotkanie liderów branży podczas konferencji CCE 2014 w Amsterdamie

Spotkanie liderów branży podczas konferencji CCE 2014 w Amsterdamie

Zakończona w ubiegłym tygodniu (10–12 marca) konferencja Critical Communication Europe 2014 w Amsterdamie była świetną okazją do spotkania najważniejszych ekspertów i decydentów w branży. Była to pierwsza edycja europejskiej konferencji Critical Communications World skupionej wyłącznie na zagadnieniach związanych z profesjonalną łącznością radiową na naszym kontynencie. Chociaż na CCE zabrakło spektakularnych premier, to można było tam posłuchać ciekawych prezentacji oraz zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie radiokomunikacji profesjonalnej.

 

Pierwszego dnia przedstawiono wiele opisów wyzwań i problemów z którymi musieli się zmierzyć główni europejscy operatorzy narodowych sieci TETRA dla bezpieczeństwa publicznego. Eric Davalo z firmy Airbus Defence and Space wyjaśniał, w jaki sposób maksymalizować korzyści dla obywateli z istniejącej infrastruktury krytycznej. Przedstawiciel firmy Motorola Solutions, Gary Aitkenhead omówił natomiast główne kwestie związane z planowaniem i wdrażaniem systemów typu „mission critical”.

 

Drugi dzień konferencji to między innymi bardzo wymowna prezentacja Cecilie Loken z DNK, operatora norweskiej sieci TETRA „Nødnett”. Wystąpienie skupiało się na określeniu rzeczywistej wartości, jaką przedstawiają dedykowane systemy radiowe dla służb podczas wydarzeń takich, jak masakra na wyspie Utoya. Cecilie opisała też cały proces medialnego poruszenia oraz sposoby radzenia sobie z opinią publiczną.

 

Podobnie jak w przypadku Critical Communications World, na CCE obok części konferencyjnej funkcjonowała ekspozycja produktów i rozwiązań liderów branży TETRA, DMR i LTE. Wśród obecnych nie mogło zabraknąć takich firm jak: Motorola, Airbus Defence & Space (dawniej Cassidian), Rohill, Hytera i Sepura. Obecni byli też mniejsi dostawcy specjalizowanych rozwiązań i aplikacji. Dodatkowo firma Rohill obchodziła 40-lecie swojego istnienia częstując zgromadzonych gości okolicznościowym tortem.

 

Poniżej wybrane zdjęcia z przebiegu wydarzenia. Fot. Mariusz Waruszewski

{gallery}CCE-2014-Amsterdam{/gallery}

Źródło: własne

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń