Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Spotkanie liderów branży podczas konferencji CCE 2014 w Amsterdamie

Spotkanie liderów branży podczas konferencji CCE 2014 w Amsterdamie

Zakończona w ubiegłym tygodniu (10–12 marca) konferencja Critical Communication Europe 2014 w Amsterdamie była świetną okazją do spotkania najważniejszych ekspertów i decydentów w branży. Była to pierwsza edycja europejskiej konferencji Critical Communications World skupionej wyłącznie na zagadnieniach związanych z profesjonalną łącznością radiową na naszym kontynencie. Chociaż na CCE zabrakło spektakularnych premier, to można było tam posłuchać ciekawych prezentacji oraz zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie radiokomunikacji profesjonalnej.

 

Pierwszego dnia przedstawiono wiele opisów wyzwań i problemów z którymi musieli się zmierzyć główni europejscy operatorzy narodowych sieci TETRA dla bezpieczeństwa publicznego. Eric Davalo z firmy Airbus Defence and Space wyjaśniał, w jaki sposób maksymalizować korzyści dla obywateli z istniejącej infrastruktury krytycznej. Przedstawiciel firmy Motorola Solutions, Gary Aitkenhead omówił natomiast główne kwestie związane z planowaniem i wdrażaniem systemów typu „mission critical”.

 

Drugi dzień konferencji to między innymi bardzo wymowna prezentacja Cecilie Loken z DNK, operatora norweskiej sieci TETRA „Nødnett”. Wystąpienie skupiało się na określeniu rzeczywistej wartości, jaką przedstawiają dedykowane systemy radiowe dla służb podczas wydarzeń takich, jak masakra na wyspie Utoya. Cecilie opisała też cały proces medialnego poruszenia oraz sposoby radzenia sobie z opinią publiczną.

 

Podobnie jak w przypadku Critical Communications World, na CCE obok części konferencyjnej funkcjonowała ekspozycja produktów i rozwiązań liderów branży TETRA, DMR i LTE. Wśród obecnych nie mogło zabraknąć takich firm jak: Motorola, Airbus Defence & Space (dawniej Cassidian), Rohill, Hytera i Sepura. Obecni byli też mniejsi dostawcy specjalizowanych rozwiązań i aplikacji. Dodatkowo firma Rohill obchodziła 40-lecie swojego istnienia częstując zgromadzonych gości okolicznościowym tortem.

 

Poniżej wybrane zdjęcia z przebiegu wydarzenia. Fot. Mariusz Waruszewski

{gallery}CCE-2014-Amsterdam{/gallery}

Źródło: własne

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń