Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Dyrektor TCCA w Polsce na konferencji RadioEXPO 2015

Dyrektor TCCA w Polsce na konferencji RadioEXPO 2015

Phil Kidner, dyrektor generalny Stowarzyszenie TETRA i Łączność Krytyczna (TCCA) gościł niedawno w Polsce na konferencji RadioEXPO 2015, która odbyła się 7 października w hotelu Novotel Airport w Warszawie. Spotkanie zgromadziło ponad 300 specjalistów i ekspertów łączności radiowej z całej Polski oraz gości z zagranicy. W swoim wystąpieniu Phil Kidner uwypuklił wiodącą rolę standardu TETRA jako niezawodnego środka łączności do komunikacji głosowej dla służb bezpieczeństwa publicznego.

 

Wspomniał między innymi o gwałtownym wzroście zainteresowania sieciami TETRA na całym świecie, który można dostrzec w liczbie dostarczonych radiotelefonów. W ubiegłym roku na rynek profesjonalnej łączności radiowej trafiło ponad 600 tys. sztuk nowych radiotelefonów TETRA. Całkowita liczba użytkowników systemów TETRA zbliża się do 4 milionów. Rok 2014 był rekordowym pod tym względem. Według Phila Kidnera komercyjne systemy telekomunikacyjne nie są w stanie zagwarantować dostępności sieci w sytuacjach kryzysowych, a więc wtedy gdy łączność jest najbardziej potrzebna. TETRA pozostanie więc jeszcze długo podstawowym środkiem łączności głosowej dla służb.

Kidner mówił też o funkcjonalności standardu TETRA w kontekście transmisji danych. Dzisiejszy rynek aplikacji oferuje wiele rozwiązań dostępu do baz danych czy wysłanie zdjęć poprzez system TETRA. Oczywiście nie może być mowy o wysyłaniu video, bo na to nie pozwala zbyt wąskie pasmo transmisji danych. Jednakże nawet w obecnych czasach superszybkich komercyjnych sieci LTE, jest to wystarczające do większości codziennych zastosowań. Przestrzegał on również przed zbytnim pośpiechem w adaptacji sieci LTE dla bezpieczeństwa publicznego. „Dzisiaj LTE nie ma zestandaryzowanych żadnych funkcji łączności krytycznych niezbędnych w łączności dla służb. Jednakże prace standaryzacyjne trwają nieustannie w 3GPP” — podsumował swoje wystąpienie.

Spora cześć prezentacji była poświęcona doświadczeniom z Finlandii (narodowa sieć VIRVE), z Niemczech oraz testach TEDS w Norwegii. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zostali również zaproszeni do uczestnictwa w Światowym Kongresie Critical Communications World, który odbędzie się w Amsterdamie w dniach 31 maja — 2 czerwca 2016 roku.

Kliknij obraz poniżej aby pobrać prezentację PDF.

Kliknij aby pobrać prezentację z RadioEXPO 2015

Pełna fotorelacja z przebiegu konferencji dostępna jest na stronie http://radioexpo.pl/galeria-2015/

Wszelkie prezentacje można pobrać w formacie PDF ze strony: http://radioexpo.pl/agenda/

 

Źródło: radioexpo.pl

 

O TCCA (TETRA and Critical Communications Association) – tandcca.com

TCCA logoStowarzyszenie TETRA and Critical Communications Association (TETRA i Łączność Krytyczna), wcześniej znane jako TETRA Association, zrzesza i reprezentuje ponad 160 organizacji – użytkowników, producentów sprzętu, dostawców aplikacji, integratorów, operatorów i instytucje przeprowadzające testy. TCCA zajmuje się promocją rozwoju i wzmacnianiem podstaw technologii komunikacyjnych. Organizacja skupia się m.in. na badaniach nad profesjonalnymi szerokopasmowymi systemami trunkingu nowej generacji. Stowarzyszenie TCCA współpracuje z innymi organizacjami z obszaru łączności o krytycznym znaczeniu: ETSI, 3GPP, PSC-E czy NPSTC.

 

O RadioEXPO (radioexpo.pl)

Radioexpo-2015-konferencja-radiokomunikacji-profesjonalnejRadioEXPO to jedyna w Polsce wystawa i konferencja poświęcona branży radiokomunikacji profesjonalnej. Zakres tematyczny imprezy obejmuje m.in. systemy radiowe standardu TETRA, DMR, dPMR, LTE dla bezpieczeństwa publicznego, GSM-R, CDMA, systemy dyspozytorskie, radiokomunikacyjny sprzęt pomiarowy, systemy wspomagania dowodzenia. Głównym celem RadioEXPO jest promowanie i wspieranie rozwoju profesjonalnych systemów łączności radiowej w Polsce. Wysokiej jakości wystawie produktów, systemów i usług towarzyszyć będą prezentacje, wykłady oraz studium przypadków. To wyjątkowe spotkanie odbyło się 7 października 2015 roku w warszawskim hotelu NOVOTEL Airport.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń