Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Thales zmodernizuje łączność TETRA we francuskim transporcie publicznym

Thales zmodernizuje łączność TETRA we francuskim transporcie publicznym

Technologia firmy Thales została wybrana przez SYTRAL, organizację transportu publicznego w departamencie Rodanu i aglomeracji Lyonu, w projekcie modernizacji swojej infrastruktury łączności radiowej TETRA, systemu zarządzania flotą oraz systemu informacji pasażerskiej w autobusach.

Zarządzana przez SYTRAL sieć transportu publicznego należy do największych we Francji. Codziennie korzysta z niej ponad 1,4 mln pasażerów. Obecnie jej wewnętrzna łączność radiowa jest w dużej mierze oparta o istniejący system TETRA. System ten potrzebuje modernizacji, aby umożliwić zarządcom, kierowcom i innym użytkownikom korzystanie z nowych funkcji, takich jak wymiana danych (transfery zadań, sprawdzanie w bazach danych itp.).

SYSOCO, jeden z wiodących francuskich dostawców i integratorów sieci radiokomunikacyjnych, zajmie się projektowaniem, instalacją i wdrożeniem infrastruktury TETRA Digim@x, wykorzystującej opracowaną przez Thales technologię TETRA Over IP. Umożliwi ona uruchomienie nowych usług, takich jak multiorganizacja, geolokalizacja i innych. Wybrane rozwiązanie charakteryzuje się wysokim poziomem odporności i dostępności sieci oraz prostym i intuicyjnym zarządzaniem. Ponadto, stopniowa modernizacja tych systemów poprawi pokrycie sygnałem radiowym wewnątrz budynków: zajezdni autobusowych, stacji metra i stacji obsługi tramwajów.

Organizacja SYTRAL zleciła firmie Thales także modernizację systemów zarządzania flotą i informacji pasażerskiej w autobusach. Obecny zarządzania flotą, wdrożony przez Thales w 2002 roku, jest zainstalowany w ponad tysiącu autobusów kursujących na około 120 liniach, co czyni go największym wśród tego typu systemów we Francji. Modernizacja obejmie centralny system, sprzęt zainstalowany w autobusach oraz wdrożenie nowych funkcji.

Źródło: www.thalesgroup.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń