Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Thales zmodernizuje łączność TETRA we francuskim transporcie publicznym

Thales zmodernizuje łączność TETRA we francuskim transporcie publicznym

Technologia firmy Thales została wybrana przez SYTRAL, organizację transportu publicznego w departamencie Rodanu i aglomeracji Lyonu, w projekcie modernizacji swojej infrastruktury łączności radiowej TETRA, systemu zarządzania flotą oraz systemu informacji pasażerskiej w autobusach.

Zarządzana przez SYTRAL sieć transportu publicznego należy do największych we Francji. Codziennie korzysta z niej ponad 1,4 mln pasażerów. Obecnie jej wewnętrzna łączność radiowa jest w dużej mierze oparta o istniejący system TETRA. System ten potrzebuje modernizacji, aby umożliwić zarządcom, kierowcom i innym użytkownikom korzystanie z nowych funkcji, takich jak wymiana danych (transfery zadań, sprawdzanie w bazach danych itp.).

SYSOCO, jeden z wiodących francuskich dostawców i integratorów sieci radiokomunikacyjnych, zajmie się projektowaniem, instalacją i wdrożeniem infrastruktury TETRA Digim@x, wykorzystującej opracowaną przez Thales technologię TETRA Over IP. Umożliwi ona uruchomienie nowych usług, takich jak multiorganizacja, geolokalizacja i innych. Wybrane rozwiązanie charakteryzuje się wysokim poziomem odporności i dostępności sieci oraz prostym i intuicyjnym zarządzaniem. Ponadto, stopniowa modernizacja tych systemów poprawi pokrycie sygnałem radiowym wewnątrz budynków: zajezdni autobusowych, stacji metra i stacji obsługi tramwajów.

Organizacja SYTRAL zleciła firmie Thales także modernizację systemów zarządzania flotą i informacji pasażerskiej w autobusach. Obecny zarządzania flotą, wdrożony przez Thales w 2002 roku, jest zainstalowany w ponad tysiącu autobusów kursujących na około 120 liniach, co czyni go największym wśród tego typu systemów we Francji. Modernizacja obejmie centralny system, sprzęt zainstalowany w autobusach oraz wdrożenie nowych funkcji.

Źródło: www.thalesgroup.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń