Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TetraNode firmy Rohill zintegrowane z łącznością satelitarną Inmarsat

TetraNode firmy Rohill zintegrowane z łącznością satelitarną Inmarsat

Firma Rohill pomyślnie ukończyła serię testów integracji swojego rozwiązania TETRA z usługą szerokopasmowej mobilnej transmisji danych firmy Inmarsat, BGAN (Broadband Global Area Network). Testy prowadzone wspólnie z zespołem technicznym Inmarsat oraz przy wykorzystaniu terminali BGAN produkcji Thrane & Thrane dały dowód, że szybko wdrażalne systemy TetraNode mogą zostać niezawodnie połączone z sieciami telefonicznymi i dyspozytorskimi z całego świata, nawet poza zasięgiem naziemnych łączy radiowych.

Inmarsat oferuje najbardziej obszerny wybór usług łączności satelitarnej do użytku na lądzie, morzu i w powietrzu. Usługi transmisji głosu i danych są dostępne za pomocą ręcznych, stacjonarnych i przewoźnych terminali satelitarnych BGAN. Ekonomiczne ręczne terminale mogą zostać skonfigurowane w ciągu pięciu minut i nie jest do tego potrzebna specjalistyczna wiedza. Przewoźne terminale BGAN można montować na ciężarówkach lub innych pojazdach dla zapewnienia ciągłej łączności w trakcie jazdy. Jest też dostępny wariant BGAN dla żeglugi – FleetBroadband.

Usługa BGAN firmy Inmarsat wspiera jednoczesną łączność głosową i szerokopasmową transmisję danych, zapewniając świetne możliwości integracji z rozwiązaniem TetraNode Rohilla. Poza wywołaniami indywidualnymi i grupowymi w trybie dupleksowym obsługiwanymi przez standardowe usługi Inmarsat, jest także opcja zdalnego zrealizowania systemu dyspozytorskiego, poprzez szerokopasmowe połączenie o przepustowości do 492 kbit/s. Połączenia poprzez inteligentny interfejs sieciowy na żądanie (z ang. On-Demand Intelligent Network Interface) dodają korzyść w postaci niskoopóźnieniowych operacji dyspozytorskich, nawet poprzez łącza satelitarne cechujące się sporymi opóźnieniami.

Usługi i produkty firmy Rohill współpracujące z BGAN są przeznaczone do szeregu zastosowań wymagających niezawodnej i bezpiecznej łączności w odległych lokalizacjach. Wśród takich zastosowań można wymienić obronę, wywiad, ochronę VIP-ów, poszukiwania ropy i gazu, górnictwo oraz udzielanie pomocy przy katastrofach. Rozwiązania TETRA firmy Rohill są dostępne poprzez ogólnoświatową sieć jej partnerów, ze wsparciem ze strony światowych kanałów dystrybucyjnych Inmarsat.

Dave Robertson, menedżer ds. rozwoju w Inmarsat Government Global, powiedział: „Nasza współpraca z Rohill zaowocowała rozwiązaniami oferującymi bezpieczną, niezawodną i wydajną łączność na oddalonych obszarach, daleko wykraczającymi poza nasze obecne rozwiązania satelitarne oparte o DECT i GSM.”

Obydwie firmy wspólnie prezentowały swoje rozwiązania podczas Światowego Kongresu TETRA, który odbywał się w Dubaju w dniach 15-17 maja 2012 roku.

O firmie ROHILL.

Rohill logoW oparciu o wiedzę i doświadczenie zdobywane przez ponad 30 lat, firma ROHILL stała się jednym z wiodących dostawców infrastruktury TETRA. Jej rozwiązania zaspokajają potrzeby odbiorców sektora bezpieczeństwa publicznego z całego świata. System TetraNode jest rezultatem wielu lat pracy i badań mających na celu dostarczenie najlepszego, najbardziej wszechstronnego rozwiązania, wszędzie tam, gdzie łączność ma specjalne znaczenie, a użytkownicy pracują w szczególnie trudnych warunkach. TetraNode łączy w sobie wiele współczesnych trendów by zaoferować naprawdę rewolucyjny, przyszłościowy i zawierający w sobie zaskakującą ilość unikalnych rozwiązań system oparty o standard TETRA.

Źródło: www.rohill.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń