Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TetraNode firmy Rohill zintegrowane z łącznością satelitarną Inmarsat

TetraNode firmy Rohill zintegrowane z łącznością satelitarną Inmarsat

Firma Rohill pomyślnie ukończyła serię testów integracji swojego rozwiązania TETRA z usługą szerokopasmowej mobilnej transmisji danych firmy Inmarsat, BGAN (Broadband Global Area Network). Testy prowadzone wspólnie z zespołem technicznym Inmarsat oraz przy wykorzystaniu terminali BGAN produkcji Thrane & Thrane dały dowód, że szybko wdrażalne systemy TetraNode mogą zostać niezawodnie połączone z sieciami telefonicznymi i dyspozytorskimi z całego świata, nawet poza zasięgiem naziemnych łączy radiowych.

Inmarsat oferuje najbardziej obszerny wybór usług łączności satelitarnej do użytku na lądzie, morzu i w powietrzu. Usługi transmisji głosu i danych są dostępne za pomocą ręcznych, stacjonarnych i przewoźnych terminali satelitarnych BGAN. Ekonomiczne ręczne terminale mogą zostać skonfigurowane w ciągu pięciu minut i nie jest do tego potrzebna specjalistyczna wiedza. Przewoźne terminale BGAN można montować na ciężarówkach lub innych pojazdach dla zapewnienia ciągłej łączności w trakcie jazdy. Jest też dostępny wariant BGAN dla żeglugi – FleetBroadband.

Usługa BGAN firmy Inmarsat wspiera jednoczesną łączność głosową i szerokopasmową transmisję danych, zapewniając świetne możliwości integracji z rozwiązaniem TetraNode Rohilla. Poza wywołaniami indywidualnymi i grupowymi w trybie dupleksowym obsługiwanymi przez standardowe usługi Inmarsat, jest także opcja zdalnego zrealizowania systemu dyspozytorskiego, poprzez szerokopasmowe połączenie o przepustowości do 492 kbit/s. Połączenia poprzez inteligentny interfejs sieciowy na żądanie (z ang. On-Demand Intelligent Network Interface) dodają korzyść w postaci niskoopóźnieniowych operacji dyspozytorskich, nawet poprzez łącza satelitarne cechujące się sporymi opóźnieniami.

Usługi i produkty firmy Rohill współpracujące z BGAN są przeznaczone do szeregu zastosowań wymagających niezawodnej i bezpiecznej łączności w odległych lokalizacjach. Wśród takich zastosowań można wymienić obronę, wywiad, ochronę VIP-ów, poszukiwania ropy i gazu, górnictwo oraz udzielanie pomocy przy katastrofach. Rozwiązania TETRA firmy Rohill są dostępne poprzez ogólnoświatową sieć jej partnerów, ze wsparciem ze strony światowych kanałów dystrybucyjnych Inmarsat.

Dave Robertson, menedżer ds. rozwoju w Inmarsat Government Global, powiedział: „Nasza współpraca z Rohill zaowocowała rozwiązaniami oferującymi bezpieczną, niezawodną i wydajną łączność na oddalonych obszarach, daleko wykraczającymi poza nasze obecne rozwiązania satelitarne oparte o DECT i GSM.”

Obydwie firmy wspólnie prezentowały swoje rozwiązania podczas Światowego Kongresu TETRA, który odbywał się w Dubaju w dniach 15-17 maja 2012 roku.

O firmie ROHILL.

Rohill logoW oparciu o wiedzę i doświadczenie zdobywane przez ponad 30 lat, firma ROHILL stała się jednym z wiodących dostawców infrastruktury TETRA. Jej rozwiązania zaspokajają potrzeby odbiorców sektora bezpieczeństwa publicznego z całego świata. System TetraNode jest rezultatem wielu lat pracy i badań mających na celu dostarczenie najlepszego, najbardziej wszechstronnego rozwiązania, wszędzie tam, gdzie łączność ma specjalne znaczenie, a użytkownicy pracują w szczególnie trudnych warunkach. TetraNode łączy w sobie wiele współczesnych trendów by zaoferować naprawdę rewolucyjny, przyszłościowy i zawierający w sobie zaskakującą ilość unikalnych rozwiązań system oparty o standard TETRA.

Źródło: www.rohill.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń