Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Polska Policja podpisała protokół akceptacyjny sieci TETRANode firmy Rohill

Polska Policja podpisała protokół akceptacyjny sieci TETRANode firmy Rohill

Firma Rohill – wraz ze swoimi polskimi partnerami Maxto i IP Connect, zakończyła proces wdrażania i migracji policyjnych sieci TETRA w Warszawie, Szczecinie i Krakowie, gdzie urządzenia Dimetra zostały z powodzeniem zastąpione urządzeniami TetraNode. Nowy system TetraNode jest już wykorzystywany od wielu miesięcy, a obecnie po dokonaniu wnikliwych testów kwalifikacyjnych został oficjalnie zaakceptowany przez użytkownika.

Migracja w Szczecinie i w Krakowie została przeprowadzona w czerwcu 2016 roku, zaś w Warszawie w listopadzie 2016. Proces migracji nie miał żadnego negatywnego wpływu na funkcjonowanie systemów TETRA. Policjanci mogli nadal korzystać ze swoich terminali bez konieczności ich przeprogramowania.

Dotychczas polska Policja korzystała z sieci TETRA zbudowanych w oparciu o infrastrukturę Motorola Dimetra IP. Te wyeksploatowane urządzenia zostały zastąpione nowoczesnymi systemami TetraNode – bazującymi na rozwiązaniach programowych. Poszczególne komponenty tych systemów są połączone za pośrednictwem sieci IP. Wszystkie bloki funkcjonalne, w tym główny kontroler systemowy, są zrealizowane programowo. Dzięki temu, jeśli zajdzie taka potrzeba, obecny system TetraNode może być łatwo zmodyfikowany, a także zintegrowany z publiczną siecią LTE. Systemy TetraNode firmy Rohill pracujące w Warszawie, Szczecinie i Krakowie są połączone za pośrednictwem policyjnej sieci IP i zapewniają bezpieczną komunikację w obrębie trzech miast, nawet w warunkach kryzysowych lub krytycznych.

Gdy mowa o bezpieczeństwie publicznym – najlepszy wybór stanowią systemy TetraNode. Ta platforma komutująca klasy operatorskiej zapewnia dostępność systemu na najwyższym możliwym poziomie. Ponadto możliwa jest integracja z nowoczesnymi sieciami szkieletowymi IP/MPLS. Systemy TetraNode realizują wiele użytecznych funkcji dyspozytorskich – w tym wywołania z wywłaszczeniem, przechwytywanie PTT, scalanie grup, dyskretny odsłuch dźwięków z otoczenia terminali i wiele innych. Unikatową funkcją jest obsługa i zapis wywołań z szyfrowaniem end-to-end z poziomu konsoli operatorskiej. Ponadto systemy TetraNode stwarzają możliwość komunikacji pomiędzy rożnymi służbami bezpieczeństwa publicznego, co nabiera dużego znaczenia w warunkach kryzysowych.

Sieci TetraNode  pracujące w Warszawie, Szczecinie i Krakowie zapewniają bezpieczeństwo ponad 5,5 milionom mieszkańców tych miast i terenów przyległych. Dzięki ramowemu porozumieniu między firmami Maxto i IP Connect – polska Policja może zamówić dodatkowe usługi zwiększające funkcjonalność systemu, tak by systemy TetraNode spełniały zarówno bieżące jak i przyszłe wymagania użytkowe.

Antoine Stokkink – Project Manager w firmie Rohill – tak komentuje tą sytuację: “Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych efektów i z bezbłędnej migracji do systemów TetraNode. Cieszy nas uznanie, z jakim spotkaliśmy się wśród polskiej kadry policyjnej oraz zaufanie do rozwiązań technologicznych firmy Rohill. Mamy nadzieję, że sieciowe systemy TetraNode zostaną  zainstalowane w innych polskich miastach. Dokonując wspomnianej migracji utwierdziliśmy naszą wiodącą pozycję rynkową jako producenta i dostawcy przyszłościowych rozwiązań TETRA.”

ipconnect-logo-radiokomunikacjaIP Connect (poprzednio Aksel-Net) jest znaną na polskim rynku prywatną firmą – zajmującą się budową i wdrażaniem profesjonalnych sieci radiokomunikacyjnych. IP Connect jest autoryzowanym partnerem i dystrybutorem systemów Rohill TetraNode na terenie Polski.

Więcej informacji: www.ipconnect.pl.

maxto_logoMaxto jest znanym na polskim rynku integratorem systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych, a także producentem oprogramowania. Maxto zapewnia wszechstronne wsparcie techniczne i logistyczne na każdym etapie realizacji projektu.
Więcej informacji: www.maxto.pl.

Rohill LogoRohill Engineering B.V. jest holenderską firmą produkującą infrastrukturę do profesjonalnych systemów łączności radiowej. Przez ostatnie lata firma Rohill zyskała miano wiodącego dostawcy najnowocześniejszych urządzeń oraz oprogramowania – wykorzystywanych do budowy systemów radiokomunikacyjnych, spełniających najwyższe wymagania użytkowe w warunkach krytycznych. Systemy oferowane przez firmę Rohill są dostosowane do indywidualnych wymagań użytkowników końcowych.
Więcej informacji: www.rohill.nl

Źródło: http://www.rohill.nl Fot. Polska Policja https://www.facebook.com/PolicjaPL

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń