Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Polska Policja podpisała protokół akceptacyjny sieci TETRANode firmy Rohill

Polska Policja podpisała protokół akceptacyjny sieci TETRANode firmy Rohill

Firma Rohill – wraz ze swoimi polskimi partnerami Maxto i IP Connect, zakończyła proces wdrażania i migracji policyjnych sieci TETRA w Warszawie, Szczecinie i Krakowie, gdzie urządzenia Dimetra zostały z powodzeniem zastąpione urządzeniami TetraNode. Nowy system TetraNode jest już wykorzystywany od wielu miesięcy, a obecnie po dokonaniu wnikliwych testów kwalifikacyjnych został oficjalnie zaakceptowany przez użytkownika.

Migracja w Szczecinie i w Krakowie została przeprowadzona w czerwcu 2016 roku, zaś w Warszawie w listopadzie 2016. Proces migracji nie miał żadnego negatywnego wpływu na funkcjonowanie systemów TETRA. Policjanci mogli nadal korzystać ze swoich terminali bez konieczności ich przeprogramowania.

Dotychczas polska Policja korzystała z sieci TETRA zbudowanych w oparciu o infrastrukturę Motorola Dimetra IP. Te wyeksploatowane urządzenia zostały zastąpione nowoczesnymi systemami TetraNode – bazującymi na rozwiązaniach programowych. Poszczególne komponenty tych systemów są połączone za pośrednictwem sieci IP. Wszystkie bloki funkcjonalne, w tym główny kontroler systemowy, są zrealizowane programowo. Dzięki temu, jeśli zajdzie taka potrzeba, obecny system TetraNode może być łatwo zmodyfikowany, a także zintegrowany z publiczną siecią LTE. Systemy TetraNode firmy Rohill pracujące w Warszawie, Szczecinie i Krakowie są połączone za pośrednictwem policyjnej sieci IP i zapewniają bezpieczną komunikację w obrębie trzech miast, nawet w warunkach kryzysowych lub krytycznych.

Gdy mowa o bezpieczeństwie publicznym – najlepszy wybór stanowią systemy TetraNode. Ta platforma komutująca klasy operatorskiej zapewnia dostępność systemu na najwyższym możliwym poziomie. Ponadto możliwa jest integracja z nowoczesnymi sieciami szkieletowymi IP/MPLS. Systemy TetraNode realizują wiele użytecznych funkcji dyspozytorskich – w tym wywołania z wywłaszczeniem, przechwytywanie PTT, scalanie grup, dyskretny odsłuch dźwięków z otoczenia terminali i wiele innych. Unikatową funkcją jest obsługa i zapis wywołań z szyfrowaniem end-to-end z poziomu konsoli operatorskiej. Ponadto systemy TetraNode stwarzają możliwość komunikacji pomiędzy rożnymi służbami bezpieczeństwa publicznego, co nabiera dużego znaczenia w warunkach kryzysowych.

Sieci TetraNode  pracujące w Warszawie, Szczecinie i Krakowie zapewniają bezpieczeństwo ponad 5,5 milionom mieszkańców tych miast i terenów przyległych. Dzięki ramowemu porozumieniu między firmami Maxto i IP Connect – polska Policja może zamówić dodatkowe usługi zwiększające funkcjonalność systemu, tak by systemy TetraNode spełniały zarówno bieżące jak i przyszłe wymagania użytkowe.

Antoine Stokkink – Project Manager w firmie Rohill – tak komentuje tą sytuację: “Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych efektów i z bezbłędnej migracji do systemów TetraNode. Cieszy nas uznanie, z jakim spotkaliśmy się wśród polskiej kadry policyjnej oraz zaufanie do rozwiązań technologicznych firmy Rohill. Mamy nadzieję, że sieciowe systemy TetraNode zostaną  zainstalowane w innych polskich miastach. Dokonując wspomnianej migracji utwierdziliśmy naszą wiodącą pozycję rynkową jako producenta i dostawcy przyszłościowych rozwiązań TETRA.”

ipconnect-logo-radiokomunikacjaIP Connect (poprzednio Aksel-Net) jest znaną na polskim rynku prywatną firmą – zajmującą się budową i wdrażaniem profesjonalnych sieci radiokomunikacyjnych. IP Connect jest autoryzowanym partnerem i dystrybutorem systemów Rohill TetraNode na terenie Polski.

Więcej informacji: www.ipconnect.pl.

maxto_logoMaxto jest znanym na polskim rynku integratorem systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych, a także producentem oprogramowania. Maxto zapewnia wszechstronne wsparcie techniczne i logistyczne na każdym etapie realizacji projektu.
Więcej informacji: www.maxto.pl.

Rohill LogoRohill Engineering B.V. jest holenderską firmą produkującą infrastrukturę do profesjonalnych systemów łączności radiowej. Przez ostatnie lata firma Rohill zyskała miano wiodącego dostawcy najnowocześniejszych urządzeń oraz oprogramowania – wykorzystywanych do budowy systemów radiokomunikacyjnych, spełniających najwyższe wymagania użytkowe w warunkach krytycznych. Systemy oferowane przez firmę Rohill są dostosowane do indywidualnych wymagań użytkowników końcowych.
Więcej informacji: www.rohill.nl

Źródło: http://www.rohill.nl Fot. Polska Policja https://www.facebook.com/PolicjaPL

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń