Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA z brytyjskimi ratownikami w Japonii

TETRA z brytyjskimi ratownikami w Japonii

Sepura dostarczyła 50 radiotelefonów TETRA wraz z osprzętem pomocniczym dla brytyjskich ratowników z zespołu International Search and Rescue Team (UK-ISAR) w celu wsparcia i  koordynacji działań poszukiwawczo-ratunkowych w Japonii po trzęsieniu Ziemi i tsunami. Radia będą używany w trybie bezpośrednim DMO, bez infrastruktury TETRA i nie wymagają żadnych specjalnych szkoleń aby je obsłużyć.

Zespół UK-ISAR zabrał ze sobą w sumie prawie 8 ton specjalistycznego sprzętu ratowniczego, w tym również ciężkie podnośniki oraz narzyce do cięcia metalu, by ratować ludzi uwięzionych pod gruzami zniszczonych budynków. Zespół specjalnie przeszkolonych psów będzie miał za zadanie wykrywanie zapachu żywych ofiar kataklizmu. Brytyjski zespół ratunkowy dołączy do pozostałych grupy z całego świata.

Jons Thostrup, wiceprezes Sprzedaży i Marketingu Sepury powiedział: „Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o trzęsieniu Ziemi w Japonii i chcieliśmy pomóc w sposób, który potrafimy najlepiej. Mamy świadomość, że w czasach katastrof narodowych infrastruktura komunikacyjna ma kluczowe znaczenie w momencie niesienia pomocy ich ofiarom.  Mam zaszczyt wspierać znany z wybitnych zasług i dokonań zespół ratowników z UK-ISAR,”

 

Źródło:tetra-association.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń