Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Projekt TETRA - reaktywacja

Projekt TETRA – reaktywacja

Energetycy przygotowują się do budowy systemu łączności wartego 1 mld zł. Może dołączyć do nich MSW z systemem dla służb – informuje „Puls Biznesu”. Ostatnio Zarząd Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE), zrzeszający zakłady energetyczne, podjął uchwałę rekomendującą system TETRA jako najlepszy dla stworzenia systemu łączności dyspozytorskiej dla energetyki.


Koszt jego budowy szacuje się na 1 mld zł. Teraz firmy energetyczne muszą podjąć indywidualne decyzje – kto i na jakich zasadach ma ten system budować. Na razie na cyfrowy system TETRA zdecydował się, nie oglądając się na pozostałych, jedynie Tauron Dystrybucja. Czytaj więcej w artykule: Cyfrowy system łączności radiowej w Tauron Dystrybucja

Do inicjatywy energetyków może przyłączyć się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Resort przez 10 lat przymierzał się do budowy systemu TETRA, ale zrezygnował przed EURO 2012, gdy już było wiadomo, że nie zdąży przed mistrzostwami. „Ogólnokrajowy system łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa jest bardzo potrzebny” – mówi Bogdan Chojnacki z Instytutu Łączności. Roman Dmowski, podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, w swojej prezentacji również wspominał o partnerstwie z firmami sektora energetycznego do budowy jednolitej sieci TETRA. Czytaj:  Powraca koncepcja budowy wspólnej sieci dla służb.

Źródło: wnp.pl, pb.pl Foto: http://sxc.hu/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń