Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Projekt TETRA - reaktywacja

Projekt TETRA – reaktywacja

Energetycy przygotowują się do budowy systemu łączności wartego 1 mld zł. Może dołączyć do nich MSW z systemem dla służb – informuje „Puls Biznesu”. Ostatnio Zarząd Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE), zrzeszający zakłady energetyczne, podjął uchwałę rekomendującą system TETRA jako najlepszy dla stworzenia systemu łączności dyspozytorskiej dla energetyki.


Koszt jego budowy szacuje się na 1 mld zł. Teraz firmy energetyczne muszą podjąć indywidualne decyzje – kto i na jakich zasadach ma ten system budować. Na razie na cyfrowy system TETRA zdecydował się, nie oglądając się na pozostałych, jedynie Tauron Dystrybucja. Czytaj więcej w artykule: Cyfrowy system łączności radiowej w Tauron Dystrybucja

Do inicjatywy energetyków może przyłączyć się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Resort przez 10 lat przymierzał się do budowy systemu TETRA, ale zrezygnował przed EURO 2012, gdy już było wiadomo, że nie zdąży przed mistrzostwami. „Ogólnokrajowy system łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa jest bardzo potrzebny” – mówi Bogdan Chojnacki z Instytutu Łączności. Roman Dmowski, podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, w swojej prezentacji również wspominał o partnerstwie z firmami sektora energetycznego do budowy jednolitej sieci TETRA. Czytaj:  Powraca koncepcja budowy wspólnej sieci dla służb.

Źródło: wnp.pl, pb.pl Foto: http://sxc.hu/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń