Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze MAiC reaktywuje projekt TETRA?

MAiC reaktywuje projekt TETRA?

Ministerstwo Adminstracji i Cyfryzacji (MAiC) powołało do życia międzyresortowy zespół do spraw organizacji systemu łączności na potrzeby systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym. W skład zespołu powołani zostali przedstawiciele resortów „siłowych”, jak również Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Instytutu Łączności.

Zespół został powołany w związku z realizacją przez ministra właściwego do spraw łączności zadań w zakresie powszechnego obowiązku obrony y RP (par. 21 pkt. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 27 kwietnia 2004 r. w sprawie przygotowania systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym).

Regulacja ta nakłada na ministra właściwego do spraw łączności obowiązek przygotowania, w uzgodnieniu z Ministrem Obrony Narodowej, ministrem właściwym do spraw wewnętrznych, ministrem właściwym do spraw zagranicznych i Szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego:

a) koncepcji organizacji systemu łączności, w tym współdziałania z systemami łączności państw sojuszniczych,

b) wymagań techniczno-eksploatacyjnych dla urządzeń łączności wykorzystywanych na potrzeby systemu kierowania, a także standardy wyposażenia stanowisk kierowania w urządzenia łączności.

Według resortu cyfryzacji nie ma bezpośredniego związku pomiędzy tym obowiązkiem a nieudanymi próbami budowy centralnego systemu łączności cyfrowej dla służb ratownictwa i porządku publicznego.

– Nie jest jednak wykluczone, że w wyniku swoich prac zespół – biorąc pod uwagę synergię systemów łączności na potrzeby systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym z systemami łączności na potrzeby administracji publicznej, bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ratownictwa – przedstawi Ministrowi Administracji i Cyfryzacji stosowne propozycje – mówi Artur Koziołek, rzecznik MAiC.

Ostatnia przymiarka do budowy systemu łączności dla służb została ucięta decyzją o zakończeniu postępowania przetargowego w 2011 r. Wartość tego kontraktu szacowana była na 500 mln zł. Polska przymierza się do budowy takiego systemu od co najmniej dziesięciu lat.

Czytaj decyzję powołującą zespół: Zarzadzenie-nr-9-Ministra-Administracji-i-Cyfryzacji.pdf

Źródło: rpkom.pl, mac.gov.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń