Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze MAiC reaktywuje projekt TETRA?

MAiC reaktywuje projekt TETRA?

Ministerstwo Adminstracji i Cyfryzacji (MAiC) powołało do życia międzyresortowy zespół do spraw organizacji systemu łączności na potrzeby systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym. W skład zespołu powołani zostali przedstawiciele resortów „siłowych”, jak również Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Instytutu Łączności.

Zespół został powołany w związku z realizacją przez ministra właściwego do spraw łączności zadań w zakresie powszechnego obowiązku obrony y RP (par. 21 pkt. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 27 kwietnia 2004 r. w sprawie przygotowania systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym).

Regulacja ta nakłada na ministra właściwego do spraw łączności obowiązek przygotowania, w uzgodnieniu z Ministrem Obrony Narodowej, ministrem właściwym do spraw wewnętrznych, ministrem właściwym do spraw zagranicznych i Szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego:

a) koncepcji organizacji systemu łączności, w tym współdziałania z systemami łączności państw sojuszniczych,

b) wymagań techniczno-eksploatacyjnych dla urządzeń łączności wykorzystywanych na potrzeby systemu kierowania, a także standardy wyposażenia stanowisk kierowania w urządzenia łączności.

Według resortu cyfryzacji nie ma bezpośredniego związku pomiędzy tym obowiązkiem a nieudanymi próbami budowy centralnego systemu łączności cyfrowej dla służb ratownictwa i porządku publicznego.

– Nie jest jednak wykluczone, że w wyniku swoich prac zespół – biorąc pod uwagę synergię systemów łączności na potrzeby systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym z systemami łączności na potrzeby administracji publicznej, bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ratownictwa – przedstawi Ministrowi Administracji i Cyfryzacji stosowne propozycje – mówi Artur Koziołek, rzecznik MAiC.

Ostatnia przymiarka do budowy systemu łączności dla służb została ucięta decyzją o zakończeniu postępowania przetargowego w 2011 r. Wartość tego kontraktu szacowana była na 500 mln zł. Polska przymierza się do budowy takiego systemu od co najmniej dziesięciu lat.

Czytaj decyzję powołującą zespół: Zarzadzenie-nr-9-Ministra-Administracji-i-Cyfryzacji.pdf

Źródło: rpkom.pl, mac.gov.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń