Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w Rzeszowie w rekordowym czasie

TETRA w Rzeszowie w rekordowym czasie

Zaledwie 60 dni zajęło specjalistom z firmy Aksel uruchomienie systemu TETRA na rzeszowskim lotnisku. Dokładnie tyle czasu upłynęło od momentu podpisania kontraktu do odbioru systemu przez Klienta.

Straż Pożarna na lotnisku Rzeszów-Jasionka jest jednym z głównych użytkowników systemu łączności TETRA

Fot. 1 Straż Pożarna na lotnisku Rzeszów-Jasionka jest jednym z głównych użytkowników
systemu łączności TETRA. (fot: Aksel)

Całe przedsięwzięcie obejmowało takie etapy jak: projekt rozwiązania, dostawa, konfiguracja i uruchomienie, fleetmaping (utworzenie struktury grupowej), oprogramowanie wszystkich terminali, uruchomienie i konfiguracja serwera rejestrującego, przeszkolenie użytkowników, a także przygotowanie dokumentacji powykonawczej całego projektu. W ramach umowy firma Aksel przygotowała również i uzyskała w imieniu swojego Klienta wszystkie wymagane pozwolenia radiowej niezbędne do uruchomienia sieci, co pozwoliło zdjąć z pracowników lotniska kwestie formalne.

„Aksel dostarczył kompletne rozwiązanie w zaledwie dwa miesiące. Komisja odebrała projekt bez uwag podkreślając, że wszystkie prace zostały wykonane w terminie z najwyższą starannością i zachowaniem surowych wymogów technicznych. Jestem przekonany, że decyzja wyboru systemu w standardzie TETRA, okazała się jak najbardziej trafna i z perspektywy czasu system przyniesie wiele pozytywnych efektów, które widać już dziś, i zaowocuje zmianą w jeszcze lepszym usprawnieniu działania rzeszowskiego lotniska” – powiedział Dariusz Adamczyk – V-ce Prezes Zarządu Spółki Aksel Sp. z o.o

 

Konsola zarządzania siecią TETRA dostarczona przez Aksel na lotnisko Rzeszów Jasionka

Fot. 2 Konsola zarządzania siecią TetraNode firmy Rohill (fot. Aksel)

Zbudowana przez Aksel wysokowydajna infrastruktura TETRA Node służyć będzie całemu personelowi lotniska, jako platforma niezawodnej komunikacji radiowej. Dostarczone terminale abonenckie, w tym radiotelefony ATEX, są w pełni kompatybilne z infrastrukturą i spełniają wszystkie normy i wymogi bezpieczeństwa. Inżynierowie firmy wdrożyli także system VLS (ang. Voice Logging Server) dla nowo powstałej sieci oraz system zarządzania NMS (ang.Network Management System), który pozwoli m.in. na konfigurację i zarządzanie infrastrukturą TETRA,  bazą danych radiotelefonów oraz grupami rozmównymi.

Jest to już kolejne wdrożenie rybnickiej spółki w sektorze transportowym, po lotnisku w Katowicach oraz krakowskim tunelu tramwajowym. Sieć oparta jest na  produktach i rozwiązaniach Rohill. Stacja bazowa bazuje na systemie TETRANode. Dostawca przewidział pełną integrację systemu z centralą abonencką lotniska z wykorzystaniem protokołu SIP (VoIP).

Całość pracuje na dwóch częstotliwościach nośnych, udostępniając w ten sposób 8 szczelin, z czego 2 przeznaczone są na kanały kontrolne, które poza sygnalizacją systemu transportują również krótkie wiadomości tekstowe (ang. SDS – Short Data Service).

Na koniec projektu odbyło się szkolenie z obsługi terminali TETRA. Celem szkolenia było pokazanie korzyści z wdrożenia systemu profesjonalnej łączności radiowej.

“Był to dla nas kolejny bardzo ciekawy i udany projekt” – powiedział Bartosz Szwacha, Dyrektor Techniczny z firmy Aksel– “Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wykorzystać nasze bogate doświadczenie w zakresie komunikacji radiowej w standardzie TETRA, by skutecznie wspierać cele biznesowe naszego klienta.”

Lotnisko w Rzeszowie to jednej z najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce. Dzięki dobrej infrastrukturze, korzystnej lokalizacji lotnisko Rzeszów-Jasionka jest, co raz chętniej wybieranym portem lotniczym przez wielu podróżnych.

Źródło: www.aksel.com.pl

O Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka (http://www.rzeszowairport.pl/)

PORT-LOTNICZY

Międzynarodowy Port lotniczy Rzeszów-Jasionka jest położony 10 km od centrum Rzeszowa we wsi Jasionka. Teren lotniska zajmuje ponad 650 ha. Port dysponuje najnowszym, a zarazem drugim najdłuższym pasem startowym w Polsce. Ma on długość 3200 metrów i szerokość 45 m. Port obsługuje regularne rejsy wykonywane przez trzech przewoźników: PLL „LOT”, Ryanair oraz Lufthansę, w następujących kierunkach: Londyn (Stansted), Londyn (Luton), Bristol, Dublin, Birmingham, Frankfurt, Nowy Jork (JFK), Nowy Jork (Newark), Warszawa.

O firmie Aksel Sp. z o.o. ( www.aksel.com.pl )

Aksel Sp. z o.o. Rybnik - Twoja łączność ze światemAksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i innych. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz od lat jedynym polskim partnerem dostawcy infrastruktury TETRA Node firmy Rohill. Frima Aksel dostarczyła  i wdrożyła system TETRA  Node ROHILL wraz z autorską aplikacją A-RHS ( Aksel Radio Handling System ) dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Airport w Pyrzowicach.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń