Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w hiszpańskich taksówkach

TETRA w hiszpańskich taksówkach

Hiszpańska firma BERNABE Comunicaciones wraz z Teltronic wdrożyła system TETRA w hiszpańskim mieście Burgos dla przedsiębiorstwa taksówkowego. Jest to jedna z pierwszych tego typu instalacji na świecie.

Abutaxi-Burgos-small.jpg

BERNABE Comunicaciones współpracuje z firmą Teltronic już od roku 1983. W roku 1991, Abutaxi – związek firm taksówkowych w mieście Burgos, wybrał Barnabe Comm do instalacji analogowego systemu PMR, wyprodukowanego przez Teltronic. Następnie w 2007 roku te samo stowarzyszenie zleciło Barnabae unowocześnienie systemu analogowego do cyfrowej łączności. Wybór padł na standard TETRA. Dzisiaj Abutaxi jest właścicielem i użytkownikiem nowoczesnego systemu TETRA, który na jednej częstotliwości nośnej jest w stanie obsłużyć ponad 300 pojazdów, dostarczając im jednocześnie usługi transmisji głosu i danych, połączenia telefoniczne oraz pozycjonowanie za pomocą  GPS.

Na etapie realizacji projektu, w ścisłej konsultacji z klientem, firma Bernage zdecydowała, że zamiast wykorzystać standardowy interfejs użytkownika terminala przewoźnego MDT-400, dodany zostanie specjalny terminal pracujący na Windows CE z dotykowym wyświetlaczem LED 5,7″.

Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu, udało się zintegrować wiele różnych systemów: łączność radiową, taksometr, sprzętowy przycisk połączenia awaryjnego. Dodatkowo całość została zainstalowana w taki sposób, aby wszystkie elementy instalacji były niewidoczne dla użytkownika.

Prezes Bernabe Comunicaciones, Angel Bernab powiedział: „Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb naszych klientów, ponieważ to oni wiedzą najlepiej w jaki sposób swoją pracę wykonać tak aby optymalizować zasoby i maksymalizować korzyści. W naszym kraju możemy powiedzieć, że przyzwyczajamy się do dobrych rzeczy od razu. Taksówkarze bardzo szybko przyzwyczaili się do nowego rozwiązania TETRA wraz z wszystkimi wynikającymi z niego korzyściami. Wierzymy, że standard TETRA na dobre zadomowi się w branży taksówkowej. A z racji tego, że sektor ten generuje dobre dochody na całym świecie to TETRA może stanowić atrakcyjną propozycję.”

Źródło: http://www.teltronic.es/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń