Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA sprawdziła się podczas akcji gaszenia pożarów w Rosji.

TETRA sprawdziła się podczas akcji gaszenia pożarów w Rosji.

 

Rosyjska firma „Tetrasvyaz” dostarczyła w rejon miejscowości Nowgorodem Niżnym (rejon nadwołżański) mobilny system łączności w standardzie TETRA, gdzie trwała akcji gaszenia pożarów, zapewniając w ten sposób niezawodną łączność jednostkom gaśniczym, przedstawicielom lokalnej administracji oraz specjalistom z Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Dzięki zorganizowanej błyskawicznie łączności kontrola operacyjna sił i środków oraz spójna koordynacja działań jednostek biorących udział w akcji stała się możliwa. Dostarczony sprzęt obejmował kompletną stację bazową TETRA oraz terminale abonenckie. TETRA wykazała wysoką skuteczność działania podczas akcji w ekstremalnych warunkach.

W wyniku połączeniu w jedną sieć radiową wszystkich służb ratowniczych, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego udało się znacznie skrócić czas potrzebny na dotarcie poszczególnym jednostkom na miejsce pożaru a tym samym szybciej przystąpić do gaszenia obszarów lasu objętych ogniem . Do dyspozycji ekip ratunkowych było 170 terminali abonenckich.

Z powodu niespotykanej od setek lat suszy w środkowej Rosji gwałtownie wzrosła liczba pożarów lasów. W przeciągu miesiąca z powodu upałów i braku wody rząd wprowadził stan wyjątkowy.

Rosja_pozary2010

źródło: tetrasvyaz.ru

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń