Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Jak to się robi w Rosji

Jak to się robi w Rosji

Przy imprezach sportowych takiej rangi jak turniej piłkarski Euro czy Igrzyska Olimpijskie, fundamentalnego znaczenia nabierają kwestie bezpieczeństwa.

O ile w Polsce, nadal nie wiadomo jak będzie wyglądać niezawodna łączność dla służb na potrzeby EURO 2012, o tyle w Rosji już zdecydowano o kształcie systemu na potrzeby Zimowych Igrzysk w Soczi w 2014 roku. Umowa na realizację profesjonalnej sieci w standardzie TETRA została podpisana w 2009  roku  a model systemu zaprezentowano podczas TETRA World Congress 2010 w Singapurze.
Planowana sieć TETRA będzie jedną z największych tego typu sieci na potrzeby imprez sportowych we wschodniej części Europy. System będzie się składał z 90 stacji bazowych, dwóch centrów komutacyjnych oraz centrum administrowania siecią.

Oprócz wspomnianych elementów zostanie dostarczony kompletny system konsol dyspozytorskich, terminali oraz bramek do sieci PSTN.

System ten będzie stanowił trzon łączności dla służb obsługujących zimowe igrzyska celem zapewnienia maksimum bezpieczeństwa uczestnikom oraz odwiedzającym. Ponadto dostawca zapewnia łatwą migrację do standardu TETRA2. Projektowanie sieci zabrało 7 miesięcy. Obecnie zakończono implementację pierwszej fazy projektu (10 stacji bazowych), w dalszej kolejności zostaną zaimplementowane kolejne 35 stacji bazowych. Pracę wdrożeniowe mają się zakończyć w 2012 roku.

Innym przykładem doskonałego wykorzystania sieci TETRA były Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie w roku 2006. Sieć TETRA została zakupiona przez Wydział Ochrony Ludności urzędu miasta Turyn i składała się z 18 stacji bazowych, z których 5 pokrywało miasto Turyn i było wykorzystywanych głównie przez służby policyjne w Turynie. Natomiast pozostałe 13 stacji pokrywało wszystkie miejsca w Aplach, w których rozgrywały się Igrzyska – były one wykorzystywane zarówno przez służby administracyjne, jak i służby bezpieczeństwa Komitetu Organizacyjnego Igrzysk w Turynie (TOROC).

Stacje bazowe zainstalowane w miejscach, w których odbyły się Igrzyska w Alpach zostały rozmontowane i ponownie zainstalowane w Turynie oraz okolicach miasta w celu zwiększenia zasięgu sieci miejskiej. Obecnie sieć jest wykorzystywana przez turyńskie służby policyjne. W ten sposób inwestycja, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, no co dzień pomaga zapewnić bezpieczeństwo obywatelom Turynu.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń