Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Telent przejmuje dział łączności analogowej firmy Cassidian w Niemczech

Telent przejmuje dział łączności analogowej firmy Cassidian w Niemczech

 

Firma Telent, podlegająca pod spółkę Euromicron, podpisała umowę dotyczącą przejęcia działu łączności analogowej firmy Cassidian Communications w Niemczech. Od tej pory to Telent będzie świadczyła usługi firmom, które posiadają analogowe sieci PMR wdrożone przez Cassidian Communications i dbając o rozwój oraz konserwację tych sieci.

 

W ofercie analogowego sprzętu łączności znajdują się stacje bazowe i radiotelefony umożliwiające bezpieczną łączność na pasmach 2 i 4m.

Jak stwierdził Dr. Markus Kolland, prezes Cassidian Communications, „W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi transmisji głosu i danych oraz na integrację tychże w ramach gotowych rozwiązań nasi klienci nieustannie migrują do cyfrowych sieci radiowych. Zgodnie z tymi trendami postanowiliśmy od tej pory skupić naszą uwagę na sprzęcie cyfrowym opartym o normy TETRA i TETRAPOL. Po uważnych obserwacjach możemy stwierdzić, że Telent jest właściwym partnerem do przejęcia działu analogowego firmy Cassidian”.

Firma Telent, niezależna od producentów, będzie oferowała klientom swoje doświadczenie w dziedzinie projektowania i instalowania sieci radiowych PMR, tak jak to robiła poprzednio firma Cassidian Communications. Czynności konserwacyjne i serwisowe prowadzone są w sposób optymalny i skuteczny dzięki inteligentnej logistyce i dobrym zarządzaniu zasobami części zamiennych.

Spółka Euromicron, do której należy Telent, aktywnie wspierała operację przejęcia działu analogowego firmy Cassidian. Kadra kierownicza jest przekonana, że decyzja ta korzystnie wpłynie nie tylko na funkcjonowanie firmy Telent, ale też na jej klientów, którzy w dalszym ciągu planują korzystać ze swoich analogowych sieci PMR.

Źródło: cassidian.com

O firmie CASSIDIAN (www.cassidian.com)

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2009 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.4 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2009 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 42.8 mld €, zatrudniając ponad 119 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń