Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Hytera przejmuje dział TETRA PMR od Rohde & Schwarz

Hytera przejmuje dział TETRA PMR od Rohde & Schwarz

Rohde-Schwarz-trunked-radio-tetra-accessnet-t-ip-solution-small.jpgFirmy Hytera Communications Co. Ltd. i Rohde & Schwarz GmbH & Co. KG doszły do wspólnego porozumienia w sprawie sprzedaży filii Rohde & Schwarz Professional Mobile Radio GmbH (PMR). Największy chiński dostawca profesjonalnego sprzętu radiokomunikacyjnego i Rohde & Schwarz podpisali kontrakt 20 lipca.

Przez ostatnie miesiące Rohde & Schwarz dział PMR i Rohde & Schwarz wspólnie poszukiwały nowego strategicznego partnera, który pozwoliłby na wykorzystanie pełnego potencjału tego specjalisty od TETRY. Wybór padł na chińską Hyterę, ponieważ firma ta doskonale uzupełni działalność Rohde & Schwarz PMR, producenta infrastruktury sieci TETRA. Hytera jest natomiast integratorem rozwiązań technicznych i posiada szeroką gamę produktów, w tym terminali radiowych.

Dr. Georg Haubs, prezes i dyrektor generalny Rohde & Schwarz Professional Mobile Radio GmbH, oświadczył: „Współpraca z Hyterą znacznie poprawi naszą konkurencyjność, szczególnie w przypadku projektów wymagających dużych lub stałych dostaw terminali radiowych. Zyskamy ponadto lepszy dostęp do rynku azjatyckiego. Oznacza to ogromny potencjał rozwoju w dziedzinie profesjonalnej łączności ruchomej. Mamy także duże oczekiwania związane z technologią DMR (Digital Mobile Radio)”.


Nowy właściciel przejmuje Rohde & Schwarz Professional Mobile Radio GmbH w nienaruszonym stanie, bez zmian w kadrach, podpisanych kontraktach czy w stosunkach z klientami. Lokalizacja firmy w Bad Münder także nie ulegnie zmianie – było to bowiem podstawowe kryterium dla Rohde & Schwarz przy wyborze nabywcy.

Rohde & Schwarz Professional Mobile Radio GmbH, utworzona w roku 1981, dołączyła do grupy Rohde & Schwarz w 1988 roku – wtedy nosiła jeszcze nazwę R&S BICK Mobilfunk GmbH. W roku 2009 stała się w 100% spółką zależną od Rohde & Schwarz i zmieniła nazwę. Rohde & Schwarz jest producentem niezawodnej i sprawdzonej infrastruktury TETRA o nazwie ACCESSNET®-T.

Źródło: http://www2.rohde-schwarz.com/en/news_events/

O firmie Rohde & Schwarz (zobacz też: http://www.rohde-schwarz.pl)

Rohde-Schwarz-trunked-radio-tetra-accessnet-t-ip-supplier-logo.jpgFirma Rohde & Schwarz założona została ponad 75 lat temu przez panów Dr Lothara Rohde oraz Dr Hermana Schwarz’a jako biuro konstrukcyjne i producent precyzyjnego, laboratoryjnego sprzętu pomiarowego. Wysoka jakość produkowanych przyrządów oraz oryginalne rozwiązania konstrukcyjne w krótkim czasie zaowocowały pozycją jednej z najlepszych firm wytwarzających aparaturę kontrolno-pomiarową.

Dzisiaj Rohde & Schwarz jest firmą aktywnie działająca i znaną na światowym rynku aparatury pomiarowej oraz radiokomunikacji. Zatrudnia około 7400 osób na całym świecie. Ma swoje biura i przedstawicielstwa w ponad 70 krajach. Obrót firmy za ostatni rok finansowy przekroczył 1,3 miliarda euro. Od 1993 dyrektorem Przedstawicielstwa Rohde & Schwarz w Polsce jest dr inż. Adam Żukowski.

Obejrzyj wypowiedź Alexandera Heinz, szefa Marketingu R&S podczas TETRA World Congress 2011 w Budapeszcie.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń