Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze System TETRA wspiera sieć energetyczną KEPCO w Korei

System TETRA wspiera sieć energetyczną KEPCO w Korei

Kepco-operator-sieci-energetycznej-w-Korei.jpgKoreańska Korporacja Energii Elektrycznej KEPCO (ang. Korea Electric Power Corp), jako jedyny dostawca energii elektrycznej w Korei Południowej, zobowiązany jest zapewnić dostęp do energii elektrycznej dla 13 milionów rodzin – jak również dla wszystkich przedsiębiorstw państwowych, szkół, gospodarstw rolnych oraz innych instytucji. Niezależnie od panujących warunków pogodowych. Obecnie sieć energetyczna Korei jest stabilniejsza, a wszystko dzięki nowo utworzonej mobilnej stacji bazowej TETRA, która wyposażona jest w komunikację satelitarną.

Jak mówi kierownik projektu KEPCO, Gyu Hwan Oh : „Nowa sieć stanowić będzie wsparcie dla kluczowych stacji zasilających podczas klęsk żywiołowych, takich jak tajfuny, powodzie, trzęsienia ziemi czy pożary”

Te rozwiązanie mobilne jest najnowszą technologią użytą przez KEPCO od czasów wdrożenia sieci Cassidian TETRA w roku 2006. Zamontowana na pojeździe stacja bazowa to pierwsze takie urządzenie, które będzie w stanie zapewnić bezpośrednie połączenie pomiędzy satelitą a systemem zarządzania sieci TETRA przy użyciu protokołu TCP/IP.

Transmisja danych w firmach energetycznych

System TETRA pozwala KEPCO na właściwe zautomatyzowanie i zarządzanie siecią energetyczną – nawet na odległych obszarach, gdzie nie ma uzasadnienia do budowy przewodowej łączności.

System wspiera szeroki zakres aplikacji, między innymi:

 • Zdalne odczytywanie liczników
 • Systemy kontroli przeciążenia bezpośredniego
 • Monitorowanie siły wiatru na liniach przesyłowych
 • Monitorowanie stanu podmorskich kabli zasilających
 • Kontrola stanu transformatora

Hwan Oh stwierdza : „Wcześniej eksploatowaliśmy system analogowej przeznaczony jednocześnie do przesyłania danych i głosu. W przypadku transmisji danych, słabym punktem systemu była duża zawodność i obszarowe zanikanie zasięgu stacji. System cyfrowy TETRA firmy Cassidian bez zarzutu wspiera aplikacje, które potrzebne są naszej firmie. Planujemy dalsze rozwijanie posiadanej sieci TETRA”.


Przesył danych w przypadku stałych dostaw energetycznych

Aplikacje sieci TETRA pozwalają KEPCO również:

 • Zapewnić stałe dostawy energetyczne. Bezpośrednia kontrola przeciążeń pozwala KEPCO na utrzymanie odpowiednich współczynników rezerw i kontrolowanie zapotrzebowania na energię. KEPCO może również obiektywnie wyliczyć skutki przeciążeń i w razie konieczności  kontrolować je w czasie rzeczywistym
 • Interweniować zdalnie w przypadku awarii zasilania. Automatyczne kontrolery nadzorują stan przełączników dystrybuujących energię elektryczną oraz pozwalają KEPCO w razie konieczności interweniowć
 • Zapobiec brakom w dostawach energii na dużą skalę. System monitoruje siłę wiatru na liniach przesyłowych i informuje, kiedy konieczne jest wprowadzenie w życie planu awaryjnego.  System przekazuje również informacje o kierunku wiatru oraz jego prędkości. Dane te są zbierane są ze wszystkich stacji przesyłowych, a następnie przesyłane z powrotem do centrali.
 • Zapobieganie zakłóceniom w przypadku kabli podmorskich. System pozwala KEPCO na monitorowanie statków zbliżających się do podmorskich kabli przesyłowych oraz wysłanie sygnału alarmowego, gdy podpłyną one za blisko.
 • Zapobieganie uszkodzeniom. Monitorowanie stanu transformatora pozwala KEPCO na podjęcie środków bezpieczeństwa w celu uniknięcia uszkodzeń. Polegają one na przesyłanie informacji o stanie przeciążenia transformatorów do głównego serwera.
 • Zwiększa zyski i zwiększa zadowolenie klientów. Zdalne odczytywanie stanu licznika ma duży wpływ na satysfakcję klientów. Eliminuje ono główne źródło zażaleń klientów oraz strat finansowych, włączając w to:
 • Brakujące odczyty liczników,
 • Niewłaściwy odczyt z powodu pomyłki ludzkiej
 • Nieautoryzowane zużywanie energii
 • Manipulowanie informacjami pochodzącymi z liczników
 • Błędnie naliczony rachunek

Dzięki zdalnemu odczytowi stanu liczników personel terenowego ma możliwość wykonywania innych zadań oraz skupienia się na polepszaniu jakości obsługi klienta.

Sieć KEPCO pochodząca od firmy Cassidian, zbudowana jest z 7 central cyfrowych, które kontrolują 121 stacji bazowych TB3 w której pracuje 2900 modemów TETRA.

„Z tak dużą ilością urządzeń pracujących w sieci, dodatkowa przepustowość systemu TETRA i efektowne użycie widma częstotliwości były ważnym czynnikiem wpływającym na sukces strategii zdalnego monitorowania i automatyzacji KEPCO” dodał Pan Oh.

W niedalekiej przyszłości firma planuje dodanie 86 stacji bazowych i 1,200 modemów. KEPCO będzie potrzebowało więcej przepustowości i szybszych prędkości przesyłania danych w przyszłości.

„Usługi KEPCO ewoluują zarówno w kierunku większej złożoności jak i w inteligentnym spełnianiu swych funkcji, więc szukamy sposobów na zwiększenie szybkości sieci TETRA.  W międzyczasie planujemy wdrożyć rozwiązanie Forector TEDS od firmy Cassidian” – dodał Gyu Hwan Oh

Źródło: http://www.keytouch.info

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń