Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze System TETRA Claricor w ofercie Radmora

System TETRA Claricor w ofercie Radmora

Gdyńska firma Radmor poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty produktu Claricor, czyli systemu TETRA opracowanego przez firmę Cassidian. Jest to kolejny, po radiotelefonach i modemach, produkt tej firmy, który firma Radmor może zaproponować swoim klientom. Jest to rozwiązanie przeznaczone do budowy małych i średnich sieci, głównie dla firm transportowych, przemysłowych oraz przedsiębiorstw usługowych.

Producent, firma Cassidian, ma ogromne doświadczenie w dostarczaniu systemów łączności, w tym o zasięgu ogólnonarodowym, oferując m.in. bezpieczną komunikację głosową, transmisję danych, połączenia indywidualne i grupowe oraz funkcje dyspozytorskie.

Claricor jest systemem skalowalnym tj. umożliwiającym rozbudowę sieci od pojedynczego węzła do rozległej i w pełni rozwiniętej infrastruktury, obsługującej do 5000 abonentów. Firma Cassidian przedstawiła bardzo bogate referencje dotyczące wdrożeń tej wersji systemu TETRA na całym świecie. Wśród nich są tak spektakularne lokalizacje jak kosmodrom Bajkonur, pola naftowe w Zachodniej Syberii czy Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur.

Niewątpliwie zaletą systemu Claricor jest szybka i łatwa instalacja, a jej koszty można w duży stopniu ograniczyć dzięki wykorzystaniu jako elementy sieciowe niektórych standardowych, dostępnych od ręki, produktów komercyjnych (np. routery, bramki GSM i analogowe). Rozwianie opiera się na rozproszonej architekturze IP opracowanej zgodnie z zasadą „no single point of failure” (ang. brak pojedynczego punktu awarii). Tak więc w przypadku wystąpienia problemów w jednej ze stacji, pozostała część sieci pracuje bez zakłóceń. Claricor wykorzystuje stacje bazowe TB3, o unikatowych właściwościach odbiorczych, uzyskanych dzięki i zastosowaniu sześciokrotnego odbioru zbiorczego. Zwiększona czułość odbiornika pozwalana na ograniczenie liczby stacji bazowych wymaganych do pokrycia zasięgiem określonego obszaru, co przekłada się na znaczące ograniczenia kosztów uruchomienia sieci. Użytkownik może cieszy się doskonałą jakością usług, nawet przy wykorzystaniu z radiotelefonu doręcznego o niższej mocy znajdując się na granicy zasięgu.

System Claricor jest idealnym uzupełnieniem bogatego asortymentu radiotelefonów Cassidiana oferowanych dotychczas przez Radmor. Solidna obudowa i łatwość użycia sprawiają, że radiotelefony te są bardzo popularne wśród Klientów. Niezależne testy wykazały, że cechuje je najbardziej przyjazny użytkownikowi interfejs (dostępny w ponad 20 językach). Radio wykorzystują szereg technologii, takich jak: XHTML, WAP 2.0, Java, umożliwiając pozycjonowanie użytkowników, wysyłanie zapytania do baz danych, przesyłanie obrazów, przydzielanie i raportowanie zadań, dostęp do Internetu, komunikację głosową i komunikacje przy pomocy wiadomości tekstowych.

System Claricor stanowi doskonałe wprowadzenie do świata cyfrowej łączności radiowej dla użytkowników z rozmiatych branż. Dzięki możliwości łatwej rozbudowy idealnie dopasowuje się do rosnących potrzeb użytkowników, oferuje przy tym świetną jakość , doskonały zasięg pracy i pojemność sieci, a także prostotę instalacji i obsługi.

Źródło: Radmor S.A.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń