Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Ze świata Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Podczas oficjalnej próby ogniowej partner firmy Hytera, B.Schmitt mobile, jednoznacznie udowodnił, że zewnętrzna stacja bazowa DIB-R5 firmy Hytera – serce systemu radiowego do komunikacji wewnątrz budynków TETRA DIAMANT 2.0 – umieszczona w ognioodpornej szafie podczas pożaru w budynku działała w wysokiej temperaturze w sposób niezawodny i bez zakłóceń przez ponad 90 minut.

Tym samym firmy B.Schmitt mobile i Hytera Mobilfunk mogą teraz zapewnić to, co potwierdził kontroler instytutu badania materiałów MPA(niem. Material Prüfungs-Anstalt). System radiowy do komunikacji wewnątrz budynków TETRA DIAMANT 2.0 z zewnętrzną stacją bazową DIB-R5, chroniony ogniotrwała obudową, podczas pożaru zapewnia łączność radiową w obiekcie przez co najmniej półtorej godziny. Spełniając przy tym wymagania stawiane autonomicznym systemom łączności radiowej organów i organizacji bezpieczeństwa (BOS) w przypadku pożaru. 90 minut to krytyczna ilość czasu, której w sytuacji kryzysowej potrzebuje straż pożarna. Pozwala to straży zorientować się w sytuacji panującej w budynku oraz uratować znajdujących się w nim ludzi.

Jak przeprowadzono próbę?

Szafę z systemem radiowym do komunikacji wewnątrz budynków TETRA DIAMANT 2.0 firmy B.Schmitt na potrzeby próby umieszczono w środku ognioodpornej szafy, którą wstawiono do komory ogniowej. Krótko przed poddaniem konstrukcji działaniu ognia kontrolerzy aktywowali urządzenie radiowe znajdujące się wewnątrz i rozpoczęli rejestrowanie obserwacji.

Stanowisko testowe – próba ogniowa system łączności radiowej TETRA firmy Hytera

Podczas próby ogniowej kontrolerzy w 5-minutowych odstępach sprawdzali funkcjonalność urządzenia. Za pomocą urządzenia RF AirAnalyzer firmy Hytera sprawdzali moc nadawczą systemu DIAMANT 2.0. Ponadto przeprowadzono testy jakości mowy przy użyciu dwóch radiotelefonów przenośnych.

Wynik próby ogniowej

Wszystkie parametry dotyczące funkcjonalności urządzenia zostały utrzymane. Moc nadawcza oraz wartość średniej kwadratowej systemu DIAMANT 2.0 utrzymały się przez 90 minut trwania próby i nawet pozostały niezmienne. Rozmowy przy użyciu radiotelefonów przenośnych były możliwe przez cały czas. Po upływie ponad 90 minut po odcięciu zasilania można było potwierdzić poprawne działanie stacji bazowej w trybie awaryjnym.

Hytera – komora ogniowa – testowanie stacji bazowej TETRA

Wysoka temperatura największym wyzwaniem

Największe wyzwanie dla stacji bazowej stanowiła wysoka temperatura. Podczas przeprowadzania próby ogniowej temperatura w szafie urządzenia wzrosła do blisko 47 stopni Celsjusza. W szafie ognioodpornej w tym samym czasie kontrolerzy zarejestrowali temperatury nawet powyżej 85 stopni C.

Próba ogniowa – rezultaty

Na podstawie próby ogniowej jednoznacznie stwierdzono, że odpowiednie ustawienie urządzenia wewnątrz szafy ognioodpornej ma duże znaczenie dla spełnienia surowych wymagań. „To niezwykle ważne, by urządzenia były umieszczane w szafie ognioodpornej z zachowaniem jak największych odstępów od jej ścian. Tylko w ten sposób można ograniczyć wymianę ciepła pomiędzy ścianami szafy.” – wyjaśnia Patric Wollweber, Dyrektor zarządzający spółki B.Schmitt mobile GmbH. „Tak samo ważne jest, by szafa była całkowicie zamknięta. To pozwala kontrolować cyrkulację powietrza oraz utrzymać temperaturę wewnątrz na możliwie najniższym poziomie. Ogólnie chodzi o optymalne współdziałanie wszystkich komponentów”.

Zaświadczenie o zdanej próbie ogniowej stanowi warunek otrzymania pozwolenia organu nadzoru budowlanego – niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (niem. Deutsche Institut für Bautechnik, DIBt).

Spółka B. Schmitt mobile otrzymała dla systemu radiowego do komunikacji wewnątrz budynków – TETRA DIAMANT 2.0 z DIB-R5 firmy Hytera – odpowiednie świadectwo kontroli, a tym samym dopuszczenie niemieckiego instytutu DIBt. Ponadto Federalne Stowarzyszenie ds. Profesjonalnej Komunikacji Radiowej (niem. Bundesverband Professioneller Mobilfunk, PMeV) oraz Federalne Stowarzyszenie Radiotelefonii Obiektowej (niem. Bundesverband für Objektfunk in Deutschland, BODeV) opatrzyły firmę B.Schmitt mobile swoim znakiem jakości.

Urządzenia radiokomunikacji budynkowej organów i organizacji bezpieczeństwa

Istnieją budynki, do których nie dotrą fale radiowe niemieckiej sieci BOS (niem. Digitalfunk der Behörden und Organisationen mit Sicherheitsaufgaben) ani innych komercyjnych sieci radiokomunikacyjnych. Powodem jest konstrukcja żelbetowa w budynku bądź metalizowanego szkła i metalu na fasadach. Dotyczy to przede wszystkim większych obiektów budowlanych specjalnego zastosowania. Są to budynki użyteczności publicznej, centra handlowe, budynki sportowe oraz wieżowce. W takim przypadku instalacja urządzenia radiokomunikacji obiektowej jest obowiązkowa. W sytuacji awaryjnej ma to zapewnić niezawodną, cyfrową łączność radiową podczas akcji ratunkowej w budynku. Odpowiedzialność za zainstalowanie i prawidłowe funkcjonowanie urządzeń radiokomunikacji obiektowej ponosi właściciel lub zarządca budynku.

Informacje o B.Schmitt mobile

Spółka B.Schmitt mobile z siedzibą w Hesji od ponad 50 lat zajmuje się dystrybucją urządzeń radiowych i integracją systemów. Jako ekspert w dziedzinie urządzeń telekomunikacyjnych wewnątrz budynkowej BOS – od planowania, przez instalację i uruchamianie, po konserwację. Przedsiębiorstwo wyrobiło sobie markę dzięki systemowi radiowemu do komunikacji wewnątrz budynków TETRA DIAMANT 2.0 i jest cenionym partnerem firmy Hytera.

Hytera-logo

Hytera Communications Corporation Ltd. jest drugim największym dostawcą urządzeń łączności profesjonalnej na świecie. Działa na rynku od 1993 roku. Hytera oferuje profesjonalne rozwiązania w technologii cyfrowej: w standardzie DMR (Tier II,  trankingowy Tier III), TETRA, PDT oraz konwencjonalnej analogowej i trunkingowej MPT1327. Hytera dostarcza także specjalizowane systemy łączności radiowej dla transportu publicznego.

Źródło: https://www.hytera-mobilfunk.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń