Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci TETRA o domenę morską – na obszarze Polskiej Wyłącznej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu poprawia się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku. Rozbudowa morskiej infrastruktury systemu TETRA jest ważna z uwagi na potrzeby firm zaangażowanych w morską energetykę wiatrową. Między innymi PKN ORLEN oraz prowadzących badania i pomiary oraz Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR).

– Już dziś jesteśmy gotowi świadczyć usługi profesjonalnej łączności krytycznej TETRA na Bałtyku. Aktualny zasięg pokrywa znaczną część Polskiej Wyłącznej Strefy Ekonomicznej, w tym obszar, na którym powstaną morskie farmy wiatrowe. Dla tych projektów, TETRA to nie tylko niezawodna cyfrowa łączność głosowa, ale również możliwość zarządzania i sterowania infrastrukturą, czy integracji z systemami klasy SCADA – komentuje Tomasz Lesiewicz, prezes Zarządu Enspiriona.

Spółka Enspirion uruchomiła kolejną testową stację bazową w ramach sieci łączności radiowej w standardzie TETRA. Poprawia to komfort użytkowania radiotelefonów oraz niezawodność komunikacji. Stacja została zainstalowana na platformie wydobywczej Baltic Beta na Morzu Bałtyckim. Jej właścicielem jest spółka Lotos Petrobaltic, dla której Enspirion od kilkunastu miesięcy świadczy usługi łączności radiowej TETRA.

Sieć łączności TETRA Energa Operator

Sieć łączności krytycznej TETRA została pierwotnie zbudowana przez Energę Operator jako system funkcjonujący na lądzie. Obecnie z powodzeniem stosowana jest także w łączności z obiektami pływającymi oraz platformami wydobywczymi, zapewniając zasięg do 55 km od linii brzegowej. Nowa zainstalowana stacja bazowa obejmuje swoim zasięgiem obszar o promieniu około 40 km (ok. 21 mil morskich) dookoła platformy i zapewnia alternatywną łączność radiową i telefoniczną dla statków czy pozostałych platform na Bałtyku. Z łączności TETRA korzystają takie państwa jak Norwegia, Szwecja, Dania, Finlandia, gdzie system zapewnia niezawodną komunikację z jednostkami pływającymi podczas bieżącej pracy, ale też w sytuacjach kryzysowych.

Enspirion – Operator systemu TETRA

Enspirion jest największym w Polsce agregatorem DSR (ang. Demand Side Response), czyli usługi dobrowolnego i czasowego obniżania przez odbiorców zużycia energii elektrycznej lub przesunięcia w czasie jej poboru w godzinach szczytowego zapotrzebowania na energię elektryczną. Enspirion to także przedsiębiorstwem telekomunikacyjne i Operator Usługi Trankingowej Łączności Krytycznej opartej na sieci TETRA.

Energa Operator jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jedną z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Podstawowa działalność obejmuje wytwarzaniedystrybucjęobrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Źródło: https://media.energa.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń