Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sieć TETRA zdała egzamin podczas zamieszek w Wielkiej Brytanii

Sieć TETRA zdała egzamin podczas zamieszek w Wielkiej Brytanii

Zamieszki i plądrowanie sklepów, które miały miejsce w kilku brytyjskich miastach w sierpniu, w dużym stopniu zwiększyły ruch w sieci Airwave, ogólnokrajowym systemie TETRA służb ratunkowych. Martin Benké, dyrektor ds. usług sieciowych opowiada o tych wydarzeniach z technicznego punktu widzenia operatora systemu.


brytyjski-policjant-na-tle-palacego-sie-samochodu-podczas-zamieszek-w-londynie-sierpien-2011.jpg

(Martin Benké) W naszym centrum zarządzania dysponujemy telewizorami ustawionym na stacje informacyjne. Dlatego też bardzo szybko dowiedzieliśmy się o narastających chuligańskich wybrykach na mieście. Od razu zadzwoniliśmy do naszych klientów z pytaniem czy możemy im w jakiś sposób pomóc.

Następnie zaczęliśmy uważniej obserwować sytuację na stacjach bazowych sieci znajdujących się na terenach objętych zamieszkami. Zaobserwowaliśmy stopniowy wzrost ruchu, w dużej mierze generowany przez siły policyjne. Jednak realny skok poziomu obciążenia sieci miał miejsce we wtorek 9 sierpnia (w momencie podpalenia salonu meblowego w Croydon).

Brytyjski premier zapowiedział wtedy, że na ulice wyjdzie 16 tysięcy policjantów. Tym sposobem ruch w sieci zwiększył się dwukrotnie w porównaniu z zaobserwowanym tydzień wcześniej. Na odcinku sieci pokrywającym Londyn odnotowaliśmy prawie 4 miliony połączeń głosowych w dniu 9 sierpnia. Z kolei całkowity czas trwania połączeń zwiększył się ponad dwukrotnie – z 450 tysięcy do 950 tysięcy minut, z czego 470 tysięcy dodatkowych minut wygenerowały same tylko siły policyjne.

Tabelka-ilosc-polaczen-sieci-Airwave-TETRA-policji-w-Londynie-podczas-zamieszek-2011.jpg

Po zaobserwowaniu tych zmian przystąpiliśmy do działania. Wzmocniliśmy ekipę techników dbających o prawidłową pracę sieci. W stałej gotowości pozostawali też pracownicy zmieniający na bieżąco parametry systemowe w taki sposób, aby nie dopuścić do przeciążeń. Pojawił się jeden problem, który przyczyniał się do szybkiego pochłaniania dostępnych zasobów. Policjanci z innych miast często pozostawiali swoje radiotelefony na grupach rozmownych swoich macierzystych jednostek. Grupy te niepotrzebnie generowały ruch na lokalnych stacjach bazowych. W tej sytuacji ograniczyliśmy listę dozwolonych grup rozmownych na stacjach bazowych obejmujących tereny intensywnych działań policyjnych. Oprócz tego zmobilizowaliśmy dodatkowych techników w terenie gotowych do natychmiastowej reakcji w przypadku awarii na którejś ze stacji. Na szczęście nie wystąpiły żadne problemy.

Przy planowaniu pojemności danej stacji bazowej w pierwszej kolejności patrzymy na średni ruch, który się na niej odbywa, a później dodajemy do tego odpowiednią rezerwę. Szczęśliwie wcześniej zwiększyliśmy pojemność sieci z myślą o Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012, więc ruch generowany podczas zamieszek nie przeciążył systemu. W czasie wydarzeń powstrzymaliśmy się też od dokonywania jakichkolwiek modernizacji i napraw elementów sieci. Uniknęliśmy dzięki temu przerw w dostawie usług. Oprócz tego organizowaliśmy codziennie o 14 telekonferencje z naszymi klientami, na których mogliśmy dowiedzieć się o ewentualnych problemach i zapoznać się z zaistniałymi potrzebami. Wysyłaliśmy też klientom co godzinę raport z pracy sieci.

brytyjska-policja-w-starciu-z-huliganami-w-londynie-sierpien-2011.jpg

Podobne telekonferencje organizowaliśmy także codziennie o 5 rano. Oprócz klientów obejmowały one też ministerstwa. Ogólnie mówiąc nasi użytkownicy byli zadowoleni z jakości oferowanego przez nas wsparcia. Dobrze jest wiedzieć, że nawet w nieprzewidzianych sytuacjach wszystko pracuje jak powinno.

Tego rodzaju wydarzenia są cennym doświadczeniem. Prosiliśmy naszych klientów o zgłaszanie uwag, ale sami też podsyłaliśmy im sugestie. Trochę za wcześnie jeszcze jest na wyciąganie wniosków, ale wydaje mi się, że powinniśmy następnym razem aktywniej zarządzać siecią. W dosyć agresywny sposób przestawialiśmy parametry dotyczące grup rozmownych. Myślę też, że należy przeprowadzić dodatkowe szkolenia samych użytkowników tak, aby zrozumieli problemy związane ze słuchaniem macierzystych grup rozmownych na obcym terenie.

Mimo że sieć wróciła do rutynowego trybu pracy, Airwave w dalszym ciągu dba o podwyższony poziom wsparcia dla policji z okolic Londynu w związku ze zbliżającym się karnawałem w Notting Hill, największym tego typu wydarzeniem w Europie.

Źródło: www.tetratoday.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń