Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sieć Cassidian zapewniła bezpieczeństwo podczas pogrzebu Nelsona Mandeli

Sieć Cassidian zapewniła bezpieczeństwo podczas pogrzebu Nelsona Mandeli

Republika Południowej Afryki, 20 grudnia 2013 roku — Firma Cassidian wraz z jej lokalnymi partnerami: Saab Grintek i Integcomm została wybrana przez południowoafrykańską policję (SAPS) do rozszerzenia sieci łączności SAPS Eastern Cape TETRA dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników pogrzebu Nelsona Mandeli w jego rodzinnej wiosce Qunu. Sieć SAPS Eastern Cape TETRA, zbudowana przez firmę Cassidian, posłużyła także podczas uroczystości pogrzebowych na Stadionie FNB w Johannesburgu oraz do zabezpieczenia portów lotniczych w Johannesburgu i Wschodnim Londynie.

Zaprogramowano i wydano funkcjonariuszom policji 3300 ręcznych terminali TETRA, w tym 2500 nowych THR9, zakupionych specjalnie na to wydarzenie. W centrum dowodzenia SAPS ulokowano dodatkowe radiowe stanowiska dyspozytorskie. Zasięg łączności w obszarze Qunu został poszerzony przy użyciu tymczasowych linii transmisyjnych i łączy mikrofalowych, których instalacja zajęła kilka dni.

Podczas pogrzebu, który odbył się 15 grudnia 2013 roku, około 4500 osób zebrało się w namiocie ustawionym w rodzinnej wiosce Mandeli, skąd wraz z tysiącami innych wyruszyło na miejsce pochówku. System radiowy pomógł zagwarantować bezproblemowy przebieg uroczystości oraz bezpieczeństwo wszystkich jej uczestników, w tym zagranicznych gości, wśród których znaleźli się książe Wielkiej Brytanii Karol, książe Monako Albert II oraz biznesmen Richard Branson.

Przedstawiciele SAPS wyrazili swoje wielkie zadowolenie z pracy systemu TETRA firmy Cassidian. Opisali jakość łączności głosowej i szybkość zestawiania połączeń jako znakomitą w porównaniu do innych systemów. Sieć TETRA firmy Cassidian była na bieżąco monitorowana i dowiodła swojej 100-procentowej dostępności pozwalającej na realizowanie wywołań indywidualnych i grupowych w każdym czasie i miejscu w pożądanym regionie.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie Cassidian
Logo Cassidian

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami. W 2012 roku firma Cassidian – zatrudniając około 23 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,7 mld €.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń