Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sieć Cassidian zapewniła bezpieczeństwo podczas pogrzebu Nelsona Mandeli

Sieć Cassidian zapewniła bezpieczeństwo podczas pogrzebu Nelsona Mandeli

Republika Południowej Afryki, 20 grudnia 2013 roku — Firma Cassidian wraz z jej lokalnymi partnerami: Saab Grintek i Integcomm została wybrana przez południowoafrykańską policję (SAPS) do rozszerzenia sieci łączności SAPS Eastern Cape TETRA dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników pogrzebu Nelsona Mandeli w jego rodzinnej wiosce Qunu. Sieć SAPS Eastern Cape TETRA, zbudowana przez firmę Cassidian, posłużyła także podczas uroczystości pogrzebowych na Stadionie FNB w Johannesburgu oraz do zabezpieczenia portów lotniczych w Johannesburgu i Wschodnim Londynie.

Zaprogramowano i wydano funkcjonariuszom policji 3300 ręcznych terminali TETRA, w tym 2500 nowych THR9, zakupionych specjalnie na to wydarzenie. W centrum dowodzenia SAPS ulokowano dodatkowe radiowe stanowiska dyspozytorskie. Zasięg łączności w obszarze Qunu został poszerzony przy użyciu tymczasowych linii transmisyjnych i łączy mikrofalowych, których instalacja zajęła kilka dni.

Podczas pogrzebu, który odbył się 15 grudnia 2013 roku, około 4500 osób zebrało się w namiocie ustawionym w rodzinnej wiosce Mandeli, skąd wraz z tysiącami innych wyruszyło na miejsce pochówku. System radiowy pomógł zagwarantować bezproblemowy przebieg uroczystości oraz bezpieczeństwo wszystkich jej uczestników, w tym zagranicznych gości, wśród których znaleźli się książe Wielkiej Brytanii Karol, książe Monako Albert II oraz biznesmen Richard Branson.

Przedstawiciele SAPS wyrazili swoje wielkie zadowolenie z pracy systemu TETRA firmy Cassidian. Opisali jakość łączności głosowej i szybkość zestawiania połączeń jako znakomitą w porównaniu do innych systemów. Sieć TETRA firmy Cassidian była na bieżąco monitorowana i dowiodła swojej 100-procentowej dostępności pozwalającej na realizowanie wywołań indywidualnych i grupowych w każdym czasie i miejscu w pożądanym regionie.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie Cassidian
Logo Cassidian

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami. W 2012 roku firma Cassidian – zatrudniając około 23 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,7 mld €.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń