Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura zamierza przejąć Teltronic

Sepura zamierza przejąć Teltronic

Sepura, wiodący dostawca systemów radiokomunikacji profesjonalnej w standardach TETRA i DMR, zawarł z hiszpańską firmą Teltronic warunkową umowę sprzedaży na kwotę 127,5 mln euro. Teltronic jest dostawcą systemów radiowej łączności głosowej i transmisji danych, głównie dla sektorów bezpieczeństwa i porządku publicznego, transportu oraz użyteczności publicznej. Przedsiębiorstwo działa w ponad 50 krajach w Ameryce Łacińskiej, Ameryce Północnej i regionie EMEA.

Firma Sepura oznajmia, że ta transakcja umocni jej pozycję wiodącego na świecie dostawcy systemów komunikacji radiowej o krytycznym znaczeniu, podwyższając tym samym jej rangę w Ameryce Łacińskiej i USA. Zapewni to także korzyści w postaci większej dywersyfikacji źródeł przychodów i poszerzenia portfolio produktów. Połączone przedsiębiorstwo stanie się liderem rynku w zakresie terminali TETRA i będzie dysponować szeroką ofertą wyposażenia infrastruktury sieci radiowych oraz produktów LTE, P25 i DMR.

Warunkowa umowa sprzedaży przewiduje przejęcie przez firmę Sepura wszystkich wyemitowanych udziałów Teltronic, wartych 127,5 mln euro. Kwota ta zostanie pokryta częściowo z uzyskanych kredytów na kwotę 120 mln €, a częściowo z emisji nowych akcji zwykłych o wartości 56,9 mln € netto. Zarząd firmy przewiduje, że transakcja przejęcia Teltronic spowoduje natychmiastowe zwiększenie rozwodnionego zysku na jedną akcję oraz znaczne zwiększenie tegoż zysku za pierwszy pełny rok po przejęciu.

Ze względu na wysokość kwoty transakcji, transakcja przejęcia wymaga jeszcze zatwierdzenia przez akcjonariuszy firmy Sepura podczas walnego zgromadzenia.

Źródło: sepura.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń