Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Selex zmodernizuje łączność TETRA w metrze w Singapurze

Selex zmodernizuje łączność TETRA w metrze w Singapurze

Firma Selex Elsag otrzymała od NEC Asia Pacific kontrakt na unowocześnienie systemu łączności TETRA wykorzystywanego na północno-wschodniej linii singapurskiego metra – NEL (North East Line). Firma dostarczyła obecny system TETRA dla NEL, zapewniający łączność głosową i transmisję danych pomiędzy operatorami w centrach zarządzania a innymi użytkownikami sieci. Dzięki niej możliwe jest bezpieczne i wydajne funkcjonowanie metra, obsługiwanej przez bezzałogowe pociągi.

metro-singapur-small.jpg

Unowocześnienie systemu obejmuje wymianę węzłów sterujących z obecnych SCN-T na SCN Plus oparte na technice multipleksowania z podziałem czasu (TDM). Wymiana obejmie także istniejące stacje bazowe TETRA. W ramach kontraktu zostaną również dostarczone nowe radiotelefony TETRA oraz  interfejsy komputerowe dla nowych pociągów metra. Modernizacja ma się zakończyć przed końcem 2016 roku.

NEL jest pierwszą w pełni zautomatyzowaną linią podziemnego metra.  Bezzałogowe pociągi metra kursują również na jednej z linii w Paryżu, w Kopenhadze, Waszyngtonie, Tokio i Singapurze. Również w Londynie dwie linie są już zautomatyzowane, choć nadal maszyniści otwierają i zamykają drzwi pociągów.

Linię metra NEL oficjalnie otwarto w 2003 roku. W 2011 roku korzystano z niej 156 mln razy, co stanowi wzrost o 15,6% w porównaniu do poprzedniego roku. Modernizacja łączności idzie w parze z zakupem 18 nowych pociągów w celu sprostania rosnącemu (według prognoz o 70%) ruchowi na 20-kilometrowym odcinku pomiędzy stacjami HarbourFront i Punggol.

Źródło: http://www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń