Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Selex zmodernizuje łączność TETRA w metrze w Singapurze

Selex zmodernizuje łączność TETRA w metrze w Singapurze

Firma Selex Elsag otrzymała od NEC Asia Pacific kontrakt na unowocześnienie systemu łączności TETRA wykorzystywanego na północno-wschodniej linii singapurskiego metra – NEL (North East Line). Firma dostarczyła obecny system TETRA dla NEL, zapewniający łączność głosową i transmisję danych pomiędzy operatorami w centrach zarządzania a innymi użytkownikami sieci. Dzięki niej możliwe jest bezpieczne i wydajne funkcjonowanie metra, obsługiwanej przez bezzałogowe pociągi.

metro-singapur-small.jpg

Unowocześnienie systemu obejmuje wymianę węzłów sterujących z obecnych SCN-T na SCN Plus oparte na technice multipleksowania z podziałem czasu (TDM). Wymiana obejmie także istniejące stacje bazowe TETRA. W ramach kontraktu zostaną również dostarczone nowe radiotelefony TETRA oraz  interfejsy komputerowe dla nowych pociągów metra. Modernizacja ma się zakończyć przed końcem 2016 roku.

NEL jest pierwszą w pełni zautomatyzowaną linią podziemnego metra.  Bezzałogowe pociągi metra kursują również na jednej z linii w Paryżu, w Kopenhadze, Waszyngtonie, Tokio i Singapurze. Również w Londynie dwie linie są już zautomatyzowane, choć nadal maszyniści otwierają i zamykają drzwi pociągów.

Linię metra NEL oficjalnie otwarto w 2003 roku. W 2011 roku korzystano z niej 156 mln razy, co stanowi wzrost o 15,6% w porównaniu do poprzedniego roku. Modernizacja łączności idzie w parze z zakupem 18 nowych pociągów w celu sprostania rosnącemu (według prognoz o 70%) ruchowi na 20-kilometrowym odcinku pomiędzy stacjami HarbourFront i Punggol.

Źródło: http://www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń