Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze SELEX Communications i TETRASVYAZ zaprezentowali sieć TETRA dla Olimpiady Zimowej 2014 (w...

SELEX Communications i TETRASVYAZ zaprezentowali sieć TETRA dla Olimpiady Zimowej 2014 (w Soczi)

Podczas ostatniego Światowego Kongresu Tetra w Singapurze (TWC 2010), w końcu maja 2010 roku, SELEX Communications (firma z Grupy FINMECCANICA) wraz ze swoim partnerem z Federacji Rosyjskiej, firmą TETRASVYAZ, zaprezentowały rozwiązanie sieci TETRA dla obsługi Olimpiady Zimowej w Soczi, w 2014 roku.

Sieć ta będzie zrealizowana w ramach porozumień między rządami Włoch i Federacji Rosyjskiej i będzie jedną z największych profesjonalnych sieci radiokomunikacyjnych TETRA w Europie Wschodniej – pokryje znaczną część regionu Krasnodar, w którym znajduje się Soczi, wraz z obszarami związanymi z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi, lotniskami, miejscami zakwaterowania uczestników Olimpiady, a także szlakami komunikacyjnymi na rosyjskim wybrzeżu Morza Czarnego.
Planuje się zainstalowanie 90 stacji bazowych, oraz dwóch węzłów komutacji i sterowania. Prace budowlano-konstrukcyjne będą wykonane przez TETRASVYAZ oraz rosyjskie przedsiębiorstwo państwowe OLYMPSTROY, natomiast SELEX Communications dostarczy sprzęt TETRA (obejmujący pełną infrastrukturę wraz ze stanowiskami zarządzania, centralami komutacyjnymi, wyposażeniem dla dyspozytorów, stacjami bazowymi, okablowaniem antenowym i terminalami). Przewidziano także współpracę z istniejącą siecią telefonii stacjonarnej, a także pobieranie danych lokalizacyjnych z rosyjskiego satelitarnego
systemu GLONASS, dla użytkowników terminali ruchomych, wraz z niezbędną infrastrukturą monitorującą.
Zapewniono też płynną migrację do następnej generacji sprzętu TETRA, czyli TETRA-2. Projektowanie sieci rozpoczęto w 2009 roku, projekt zrealizowano w czasie 7 miesięcy. Obecnie pracuje już 10 stacji bazowych, w drugim etapie wybudowanych zostanie 35 obiektów telekomunikacyjnych na potrzeby tego zadania, a wszystkie prace mają być zakończone w 2012 roku.

selex-logoSELEX Communications – firma należąca do włoskiej Grupy Finmeccanica, jest globalnym dostawcą zaawansowanych rozwiązań łączności, nawigacji i identyfikacji dla bezpieczeństwa publicznego, mogących pracować w warunkach krytycznych. Mając ponad 100-letnie doświadczenie w sektorze cywilnym i wojskowym, SELEX Communications dostarcza bezpieczne i zintegrowane rozwiązania sieciowe do zastosowań rządowych, cywilnych i wojskowych, spełniając z nadmiarem oczekiwania użytkowników. Główna siedziba SELEX Communications mieści się we Włoszech; wraz z filiami w innych krajach firma zatrudnia około 4300 pracowników.

TETRASVYAZ – to czołowy rosyjski integrator systemów w dziedzinie łączności profesjonalnej. Realizuje kompleksowe projekty dla zastosowań rządowych i sektora prywatnego, w oparciu o własne rozwiązania, oraz dostarcza rozwiązania dla różnych segmentów rynku telekomunikacyjnego. Siedziba firmy jest w Moskwie, a oddziały w Sankt Petersburgu, Krasnodarze, Soczi, Niżnym Novgorodzie i Władywostoku.

Powyższy artykuł jest rozwinięciem wcześniejszej informacji pt.: Jak to się robi w Rosji

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń