Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Regionalny system TETRA we włoskiej Lombardii od Selex

Regionalny system TETRA we włoskiej Lombardii od Selex

protezione-civile.jpgSelex Communications, jako członek konsorcjum Enterprise Temporary Group, wygrał wart 20 milinów euro przetarg na dostawę regionalnego systemu łączności dla włoskiej Lombardii,  przeznaczonego głównie dla służb ratunkowych i obrony cywilnej.

System zostanie uruchomiony w roku 2012 i będzie w pełni operacyjny na długo przed rozpoczęciem wystawy EXPO 2015 w Milanie, która to przyciągnie dużo gości, zwłaszcza podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia.

Konsorcjum Enterprise Temporary Group, skupiające firmy Telecom Italia, GEG, Beta 80 i Larimart (należącą do SELEX Communications), zajmie się technologicznym rozwojem sieci radiowych, które zapewnią interoperacyjność obronie cywilnej, pogotowiu ratunkowemu, straży pożarnej i służbom porządku publicznego. Ponadto rozbudowana zostanie szkieletowa sieć  radiowa pokrywająca całe terytorium regionu i łącząca ze sobą centra operacyjne sieci.

Główne centrum operacyjne mieścić się będzie w Mediolanie. Ośrodek ten będzie koordynował misje ratownicze z całego regionu i pozostanie w stałym kontakcie z sieciami radiowymi innych podmiotów wezwanych do danego incydentu. Zapewni to pełną interoperacyjność i wsparcie logistyczne w najpoważniejszych przypadkach.

W pełni rozbudowany system będzie składał się ze 450 połączonych ze sobą przemienników DMR (Digital Mobile Radio) działających na pasmach VHF i UHF, z 22 stacji bazowych TETRA, dostarczonych przez SELEX Communications, z 90 łączy radiowych i z kilku tysięcy przewoźnych terminali pracujących zarówno w pojazdach jak i stacjonarnie.

Zaproponowane rozwiązanie stanowi jeden z najbardziej wszechstronnych, innowacyjnych i rozpowszechnionych regionalnych systemów. Opiera się ono na wielu technologiach i ma na celu zaspokojenie potrzeb operacyjnych służb dbających o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli.

We Włoszech SELEX Communications buduje narodową sieć radiową opartą o standard TETRA. Poza Lombardią SELEX Communications wykonała prace w regionach Wenecji, Emilii Romanii i w mieście Cagliari. Ponadto TETRA jest już w pełni operacyjna w regionach Basilicaty, Kampanii, Kalabrii i w większej części Piemontu, w ramach programu narodowej współpracy policyjnej (PIT). Na świecie funkcjonuje około 150 sieci TETRA zainstalowanych w ponad 30 krajach.

Źródło: selex-comms.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń