Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze SAIT Zenitel wygrał kontrakt TETRA w porcie w Rotterdamie

SAIT Zenitel wygrał kontrakt TETRA w porcie w Rotterdamie

Firma SAIT Zenitel z Holandii otrzymała zlecenie od spółki ECT na budowę systemu TETRA na ich terminalu kontenerowym w porcie w Rotterdamie. ECT jest właścicielem jednego z największych terminali kontenerowych na świecie i zdecydowanie największego na półkuli zachodniej.

 

Rotterdam-port-small.jpg

SAIT Zenitel zainstaluje infrastrukturę TETRA pochodzącą od holenderskiego producenta, firmy Rohill. System składa się z trzech stacji bazowych i ponad 20 stanowisk dyspozytorskich. Ponadto zostanie dostarczonych ponad 450 przenośnych i 350 radiotelefonów TETRA. Zasięgiem nowego systemu zostaną objęte oba terminale kontenerowe: Delta Terminal i Terminal EuromaxNowy system będzie funkcjonować od połowy 2012 roku.

W Polsce firma Icom Polska Sp. z o.o. (obecnie wydzielona spółka SRS Polska) uruchomiła na terenie Deepwater Container Terminal Gdańsk stację bazową TETRA, która obsługuje terminale radiowe Sepura typu SRH3500, SRM3500 i SRG3500. Terminale bazowo-przewoźne zostały zainstalowane na urządzeniach typu suwnice nabrzeżowe STS, samojezdne suwnice placowe RTG oraz samochodach typu Yard trucks i Container semitrailers.

Z kolei terminal kontenerowy GCT w Gdyni w 2007 roku podjął serię programów inwestycyjnych, mających na celu unowocześnienie terminala. Integralną częścią procesu modernizacyjnego było wdrożenie systemu komunikacyjnego TETRA, współpracującego z ręcznymi i mobilnymi terminalami radiowymi Sepura.

Przy tej okazji należy również wspomnieć o niedawnym wdrożeniu firmy RADMOR dla BCT (Bałtycki Terminal Kontenerowy). Rozwiązanie wdrożone przez RADMOR zastąpiło dotąd używaną technologię łączności opartą na analogowym systemie radiowym.

Jak widać z powyższego zestawienia, sektor logistyki portowej jest bardzo ważnym klientem branży TETRA. Wprowadzenie cyfrowego standardu łączności TETRA przynosi tej branży szereg korzyści: pewna i niezawodna łączność, cyfrowa jakość głosu czy transmisja danych.

 

Źródło: http://tandcca.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń