Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze SAIT Zenitel wygrał kontrakt TETRA w porcie w Rotterdamie

SAIT Zenitel wygrał kontrakt TETRA w porcie w Rotterdamie

Firma SAIT Zenitel z Holandii otrzymała zlecenie od spółki ECT na budowę systemu TETRA na ich terminalu kontenerowym w porcie w Rotterdamie. ECT jest właścicielem jednego z największych terminali kontenerowych na świecie i zdecydowanie największego na półkuli zachodniej.

 

Rotterdam-port-small.jpg

SAIT Zenitel zainstaluje infrastrukturę TETRA pochodzącą od holenderskiego producenta, firmy Rohill. System składa się z trzech stacji bazowych i ponad 20 stanowisk dyspozytorskich. Ponadto zostanie dostarczonych ponad 450 przenośnych i 350 radiotelefonów TETRA. Zasięgiem nowego systemu zostaną objęte oba terminale kontenerowe: Delta Terminal i Terminal EuromaxNowy system będzie funkcjonować od połowy 2012 roku.

W Polsce firma Icom Polska Sp. z o.o. (obecnie wydzielona spółka SRS Polska) uruchomiła na terenie Deepwater Container Terminal Gdańsk stację bazową TETRA, która obsługuje terminale radiowe Sepura typu SRH3500, SRM3500 i SRG3500. Terminale bazowo-przewoźne zostały zainstalowane na urządzeniach typu suwnice nabrzeżowe STS, samojezdne suwnice placowe RTG oraz samochodach typu Yard trucks i Container semitrailers.

Z kolei terminal kontenerowy GCT w Gdyni w 2007 roku podjął serię programów inwestycyjnych, mających na celu unowocześnienie terminala. Integralną częścią procesu modernizacyjnego było wdrożenie systemu komunikacyjnego TETRA, współpracującego z ręcznymi i mobilnymi terminalami radiowymi Sepura.

Przy tej okazji należy również wspomnieć o niedawnym wdrożeniu firmy RADMOR dla BCT (Bałtycki Terminal Kontenerowy). Rozwiązanie wdrożone przez RADMOR zastąpiło dotąd używaną technologię łączności opartą na analogowym systemie radiowym.

Jak widać z powyższego zestawienia, sektor logistyki portowej jest bardzo ważnym klientem branży TETRA. Wprowadzenie cyfrowego standardu łączności TETRA przynosi tej branży szereg korzyści: pewna i niezawodna łączność, cyfrowa jakość głosu czy transmisja danych.

 

Źródło: http://tandcca.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń