Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rynek łączności radiowej dla branży transportowej może sięgnąć 3 mld USD w...

Rynek łączności radiowej dla branży transportowej może sięgnąć 3 mld USD w 2020 roku

Nowe badania – specjalizującej się w ekonomicznej, finansowej i przedmiotowej analizie różnych rynków – firmy IHS Markit wskazują, że łączne przychody branży łączności krytycznej związanej z branżą transportową będą większe niż 3 miliardy USD na koniec 2020 roku.

Użytkownicy z kręgów organizacji bezpieczeństwa publicznego i ochrony są największymi odbiorcami łączności o znaczeniu krytycznym (około 38% wdrożeń systemów PMR w 2017 roku). Jakkolwiek łącznie w krytycznych sektorach działalności gospodarczej – niepubliczne sektory bezpieczeństwa, wliczając w to autobusy, tramwaje, metro, pociągi, lotniska i  dostawców usług komunalnych – stanowią największy połączony rynek globalny dla łączności krytycznej.

Na tym rynku transport ma największy udział we wdrożeniach, a analitycy z IHS Markit prognozują, że gdy gospodarka światowa będzie wciąż się wzmacniać, krytyczne sektory działalności gospodarczej będą nadal osiągać przewagę w tym globalnym ekosystemie.

Według IHS Markit rynek łączności krytycznej wciąż rośnie na całym świecie. Przewiduje się, że region Azji i Pacyfiku osiągnie największy wzrost w zakresie technologii związanych z komunikacją o kluczowym znaczeniu. Kolejne będą Ameryki i Europa oraz Bliski Wschód. Potrzeba promowania bezpieczeństwa, zapewnienia bezpieczeństwa osobistego i poprawy efektywności biznesu napędza ten rynek.

„Rynek dla technologii związanych z łącznością o znaczeniu krytycznym w branży transportowej będzie nadal wzrastał, przy rosnącym zapotrzebowaniu na ulepszenia technologiczne na lotniskach, w kolejnictwie i portach morskich” – powiedział Ryan Darrand, starszy analityk w zespole dotyczącym łączności krytycznej w firmie IHS Markit. „Z wyższymi nakładami inwestycyjnymi wynikającymi z poprawionego otoczenia biznesowego w tym sektorze, przewidujemy, że branża transportowa będzie nadal największym kluczowym biznesowym odbiorcą łączności krytycznej do 2020 roku i później”.

Źródło: criticalcommunicationsreview.com & ihsgdansk.com; Fot.: własne

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń