Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rynek łączności radiowej dla branży transportowej może sięgnąć 3 mld USD w...

Rynek łączności radiowej dla branży transportowej może sięgnąć 3 mld USD w 2020 roku

Nowe badania – specjalizującej się w ekonomicznej, finansowej i przedmiotowej analizie różnych rynków – firmy IHS Markit wskazują, że łączne przychody branży łączności krytycznej związanej z branżą transportową będą większe niż 3 miliardy USD na koniec 2020 roku.

Użytkownicy z kręgów organizacji bezpieczeństwa publicznego i ochrony są największymi odbiorcami łączności o znaczeniu krytycznym (około 38% wdrożeń systemów PMR w 2017 roku). Jakkolwiek łącznie w krytycznych sektorach działalności gospodarczej – niepubliczne sektory bezpieczeństwa, wliczając w to autobusy, tramwaje, metro, pociągi, lotniska i  dostawców usług komunalnych – stanowią największy połączony rynek globalny dla łączności krytycznej.

Na tym rynku transport ma największy udział we wdrożeniach, a analitycy z IHS Markit prognozują, że gdy gospodarka światowa będzie wciąż się wzmacniać, krytyczne sektory działalności gospodarczej będą nadal osiągać przewagę w tym globalnym ekosystemie.

Według IHS Markit rynek łączności krytycznej wciąż rośnie na całym świecie. Przewiduje się, że region Azji i Pacyfiku osiągnie największy wzrost w zakresie technologii związanych z komunikacją o kluczowym znaczeniu. Kolejne będą Ameryki i Europa oraz Bliski Wschód. Potrzeba promowania bezpieczeństwa, zapewnienia bezpieczeństwa osobistego i poprawy efektywności biznesu napędza ten rynek.

„Rynek dla technologii związanych z łącznością o znaczeniu krytycznym w branży transportowej będzie nadal wzrastał, przy rosnącym zapotrzebowaniu na ulepszenia technologiczne na lotniskach, w kolejnictwie i portach morskich” – powiedział Ryan Darrand, starszy analityk w zespole dotyczącym łączności krytycznej w firmie IHS Markit. „Z wyższymi nakładami inwestycyjnymi wynikającymi z poprawionego otoczenia biznesowego w tym sektorze, przewidujemy, że branża transportowa będzie nadal największym kluczowym biznesowym odbiorcą łączności krytycznej do 2020 roku i później”.

Źródło: criticalcommunicationsreview.com & ihsgdansk.com; Fot.: własne

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń