Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ROHILL partnerem tetraforum.pl

ROHILL partnerem tetraforum.pl

ROHILL jest kolejną firmą, która została partnerem portalu tetraforum.pl. W oparciu o wiedzę i doświadczenie zdobywane przez ponad 30 lat, firma ROHILL stała się jednym z wiodących dostawców infrastruktury TETRA. Jej rozwiązania zaspokajają potrzeby odbiorców sektora bezpieczeństwa publicznego z całego świata.

System TetraNode jest rezultatem wielu lat pracy i badań mających na celu dostarczenie najlepszego, najbardziej wszechstronnego rozwiązania, wszędzie tam, gdzie łączność ma specjalne znaczenie, a użytkownicy pracują w szczególnie trudnych warunkach. TetraNode łączy w sobie wiele współczesnych trendów by zaoferować naprawdę rewolucyjny, przyszłościowy i zawierający w sobie zaskakującą ilość unikalnych rozwiązań system oparty o standard TETRA.

Sektory o specjalnym znaczeniu, takie jak wojsko lub bezpieczeństwo publiczne, mają bardzo wysokie wymagania kładące nacisk na otwartość standardów oraz typowość i dostępność zastosowanego sprzętu.  TetraNode jest zaprojektowany w kierunku otwartego oraz szeroko dostępnego z różnych źródeł sprzętu i oprogramowania. Oznacza to zdecydowanie niższe koszty w porównaniu z innymi dostawcami, których sprzęt zawiera o wiele więcej własnych, niestandardowych i specjalizowanych rozwiązań.

ROHILL TetraNode w Polsce


Czytaj Rohilll-TetraNode-Lacznosc-o-specjalnym-znaczeniu.pdfW Polsce system TetraNode doskonale sprawdza się w wymagającym środowisku pracy na lotnisku Katowice-Pyrzowice, gdzie bezawaryjnie pracuje od 2008 roku. Oprócz  samej TETRY firma Aksel (Partner ROHILL w Polsce) dostarczyła  i wdrożyła również autorską aplikacją A-RHS (Aksel Radio Handling System).

Przedsiębiorstwo, które zajmuje się tak newralgicznymi usługami jak dostarczanie wody pitnej, odbiór ścieków i wody deszczowej, musi posiadać własny system łączności, dlatego też Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu postawiło na ROHILL TetraNode. Początkowo w MPWiK wykorzystywano sieć trankingową  MPT-1327, ale została ona zmodernizowana do Tetry firmy ROHILL. Sieć jest tak skonstruowana, że stacja bazowa może działać autonomicznie przez dość długi czas, nawet w przypadku awarii zasilania, i zapewnia niezawodne połączenia między radiostacjami przenośnymi i przewoźnymi. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości sieci Tetra, zintegrowano ją z firmową telefonią (stacjonarną i GSM). Dodatkowo TetraNode obsługuję też system monitorowania przepompowni ścieków.

W Krakowie wdrożono TetraNode w 2-kilometrowym tunelu tramwajowym, który został pokryty siecią kabli promieniujących. Dwa niezależne węzły kontrolują całą sieć w tunelu, podzielonym na trzy segmenty.

Kolejny system pracuje na Politechnice Gdańskiej gdzie w Katedrze Systemów i Sieci Radiokomunikacyjnych (KSiSR) wydziału ETI wykorzystywany jest do celów badawczych oraz dydaktycznych. To właśnie na Politechnice rozpoczęto pionierskie w skali kraju, testy wieloszczelinowej transmisji danych pakietowych w oparciu o infrastrukturę ROHILL TetraNode. Czytaj więcej w artykule Tetra na Politechnice Gdańskiej

 

Aksel zwyciężył w przetargu publicznym na  „Modernizację systemu radiotelefonicznego w Elektrowni Dolna Odra” dzięki czemu ROHILL TetraNode stał  się pierwszym systemem TETRA wdrożonym w polskim sektorze energetycznym ! System został oficjalnie oddany do użytku 26 listopada 2010. Osobny tekst na temat tego przełomowego wdrożenia opublikujemy na tetraforum.pl już wkrótce.

Rohill TetraNode rodzina produktówSystem TetraNode jest w pełni zgodny ze standardami TETRA. Czasy zestawiania połączeń oraz opóźnienia transmisji głosu zostały w całej sieci ograniczone do minimum. TetraNode obsługuje pełen zakres usług głosowych, transmisji danych i aplikacji wyspecyfikowanych w standardzie TETRA. Od początku firma Rohill unikała filozofii „czarnej skrzynki”, którą często wyznają dostawcy infrastruktury TETRA. Uważają oni, że zastosowanie wielu zastrzeżonych, nieoznaczonych i nie posiadających odpowiedników komponentów sprzętowych i programowych, pozwoli im utrzymać i uzależnić od siebie klienta. Rohill zaprojektował swój produkt w prawdziwym duchu TETRY, dając klientowi możliwość pełnej kontroli i dostępu do systemu.

Bezpieczeństwo sieci zostało znacznie podniesione poprzez zastosowanie pełnego zestawu funkcji uwierzytelniających, szyfrowania i zdalnej obsługi. Innowacyjne rozwiązania nadmiarowości i trybu fallback (awaryjnego) pozwalają na praktyczne wyeliminowanie sytuacji, w której sieć jest niedostępna dla użytkownika, co jak wiadomo jest wspólną, bardzo frustrującą cechą wszystkich systemów radiokomunikacyjnych przedkładających komercję nad bezpieczeństwo.

Z tych i wielu innych powodów TetraNode jest jednym z najlepszych, najbardziej kompleksowych rozwiązań wszędzie tam, gdzie łączność ma decydujące znaczenie.

O firmie Aksel Sp. z o.o.

Aksel Sp. z o.o. Rybnik - Twoja łączność ze światemAksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych m.in w standardzie TETRA. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz od lat jedynym polskim partnerem dostawcy infrastruktury TETRA Node firmy Rohill.

Więcej o firmie Aksel czytaj na stronie: http://www.aksel.com.pl/

Czytaj podobne:

Motorola została partnerem tetraforum.pl

CASSIDIAN został partnerem tetraforum.pl

TETRA – sprawdzony system łączności dla lotnisk

TETRA na Politechnice Gdańskiej

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń