Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ROHILL partnerem tetraforum.pl

ROHILL partnerem tetraforum.pl

ROHILL jest kolejną firmą, która została partnerem portalu tetraforum.pl. W oparciu o wiedzę i doświadczenie zdobywane przez ponad 30 lat, firma ROHILL stała się jednym z wiodących dostawców infrastruktury TETRA. Jej rozwiązania zaspokajają potrzeby odbiorców sektora bezpieczeństwa publicznego z całego świata.

System TetraNode jest rezultatem wielu lat pracy i badań mających na celu dostarczenie najlepszego, najbardziej wszechstronnego rozwiązania, wszędzie tam, gdzie łączność ma specjalne znaczenie, a użytkownicy pracują w szczególnie trudnych warunkach. TetraNode łączy w sobie wiele współczesnych trendów by zaoferować naprawdę rewolucyjny, przyszłościowy i zawierający w sobie zaskakującą ilość unikalnych rozwiązań system oparty o standard TETRA.

Sektory o specjalnym znaczeniu, takie jak wojsko lub bezpieczeństwo publiczne, mają bardzo wysokie wymagania kładące nacisk na otwartość standardów oraz typowość i dostępność zastosowanego sprzętu.  TetraNode jest zaprojektowany w kierunku otwartego oraz szeroko dostępnego z różnych źródeł sprzętu i oprogramowania. Oznacza to zdecydowanie niższe koszty w porównaniu z innymi dostawcami, których sprzęt zawiera o wiele więcej własnych, niestandardowych i specjalizowanych rozwiązań.

ROHILL TetraNode w Polsce


Czytaj Rohilll-TetraNode-Lacznosc-o-specjalnym-znaczeniu.pdfW Polsce system TetraNode doskonale sprawdza się w wymagającym środowisku pracy na lotnisku Katowice-Pyrzowice, gdzie bezawaryjnie pracuje od 2008 roku. Oprócz  samej TETRY firma Aksel (Partner ROHILL w Polsce) dostarczyła  i wdrożyła również autorską aplikacją A-RHS (Aksel Radio Handling System).

Przedsiębiorstwo, które zajmuje się tak newralgicznymi usługami jak dostarczanie wody pitnej, odbiór ścieków i wody deszczowej, musi posiadać własny system łączności, dlatego też Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu postawiło na ROHILL TetraNode. Początkowo w MPWiK wykorzystywano sieć trankingową  MPT-1327, ale została ona zmodernizowana do Tetry firmy ROHILL. Sieć jest tak skonstruowana, że stacja bazowa może działać autonomicznie przez dość długi czas, nawet w przypadku awarii zasilania, i zapewnia niezawodne połączenia między radiostacjami przenośnymi i przewoźnymi. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości sieci Tetra, zintegrowano ją z firmową telefonią (stacjonarną i GSM). Dodatkowo TetraNode obsługuję też system monitorowania przepompowni ścieków.

W Krakowie wdrożono TetraNode w 2-kilometrowym tunelu tramwajowym, który został pokryty siecią kabli promieniujących. Dwa niezależne węzły kontrolują całą sieć w tunelu, podzielonym na trzy segmenty.

Kolejny system pracuje na Politechnice Gdańskiej gdzie w Katedrze Systemów i Sieci Radiokomunikacyjnych (KSiSR) wydziału ETI wykorzystywany jest do celów badawczych oraz dydaktycznych. To właśnie na Politechnice rozpoczęto pionierskie w skali kraju, testy wieloszczelinowej transmisji danych pakietowych w oparciu o infrastrukturę ROHILL TetraNode. Czytaj więcej w artykule Tetra na Politechnice Gdańskiej

 

Aksel zwyciężył w przetargu publicznym na  „Modernizację systemu radiotelefonicznego w Elektrowni Dolna Odra” dzięki czemu ROHILL TetraNode stał  się pierwszym systemem TETRA wdrożonym w polskim sektorze energetycznym ! System został oficjalnie oddany do użytku 26 listopada 2010. Osobny tekst na temat tego przełomowego wdrożenia opublikujemy na tetraforum.pl już wkrótce.

Rohill TetraNode rodzina produktówSystem TetraNode jest w pełni zgodny ze standardami TETRA. Czasy zestawiania połączeń oraz opóźnienia transmisji głosu zostały w całej sieci ograniczone do minimum. TetraNode obsługuje pełen zakres usług głosowych, transmisji danych i aplikacji wyspecyfikowanych w standardzie TETRA. Od początku firma Rohill unikała filozofii „czarnej skrzynki”, którą często wyznają dostawcy infrastruktury TETRA. Uważają oni, że zastosowanie wielu zastrzeżonych, nieoznaczonych i nie posiadających odpowiedników komponentów sprzętowych i programowych, pozwoli im utrzymać i uzależnić od siebie klienta. Rohill zaprojektował swój produkt w prawdziwym duchu TETRY, dając klientowi możliwość pełnej kontroli i dostępu do systemu.

Bezpieczeństwo sieci zostało znacznie podniesione poprzez zastosowanie pełnego zestawu funkcji uwierzytelniających, szyfrowania i zdalnej obsługi. Innowacyjne rozwiązania nadmiarowości i trybu fallback (awaryjnego) pozwalają na praktyczne wyeliminowanie sytuacji, w której sieć jest niedostępna dla użytkownika, co jak wiadomo jest wspólną, bardzo frustrującą cechą wszystkich systemów radiokomunikacyjnych przedkładających komercję nad bezpieczeństwo.

Z tych i wielu innych powodów TetraNode jest jednym z najlepszych, najbardziej kompleksowych rozwiązań wszędzie tam, gdzie łączność ma decydujące znaczenie.

O firmie Aksel Sp. z o.o.

Aksel Sp. z o.o. Rybnik - Twoja łączność ze światemAksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych m.in w standardzie TETRA. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz od lat jedynym polskim partnerem dostawcy infrastruktury TETRA Node firmy Rohill.

Więcej o firmie Aksel czytaj na stronie: http://www.aksel.com.pl/

Czytaj podobne:

Motorola została partnerem tetraforum.pl

CASSIDIAN został partnerem tetraforum.pl

TETRA – sprawdzony system łączności dla lotnisk

TETRA na Politechnice Gdańskiej

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń