Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze CASSIDIAN został partnerem tetraforum.pl

CASSIDIAN został partnerem tetraforum.pl

Firma CASSIDIAN (wcześniej pod nazwą  EADS Defence & Security) została partnerem serwisu tetraforum.pl. Partnerstwo obejmie działania promocyjne produktów i usług Cassidian z zakresu profesjonalnej łączności radiowej w standardzie TETRA oraz szeroką wymianę najnowszych informacji pochodzących od użytkowników systemu Cassidian TETRA.

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem globalnych systemów i rozwiązań w obszaru bezpieczeństwa, który oferuje szeroką gamę różnego rodzaju systemów bezpieczeństwa, a łączność PMR (Professional Mobile Radio) jest jednym z elementów tych rozwiązań.

 

Cassidian to jednocześnie największy europejski dostawca profesjonalnej łączności radiowej PMR obecny na światowych rynkach oraz jedyna firma na świecie, która ma w swojej  ofercie 3 rozwijane równolegle najważniejsze cyfrowe technologie trankingowe PMR: TETRA, TETRAPOL i P25.

Obecnie Cassidian buduje największą pod względem ilości użytkowników (ok. 500 tysięcy) i  stacji bazowych ogólnokrajową sieć TETRA na świecie o nazwie BOSNet w Niemczech. System Cassidian TETRA był wykorzystany m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie, Olimpiady w Pekinie, Igrzysk Azjatyckich w Guangzhou (w Kantonie) oraz w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA. Dotychczas firma wdrożyła ponad 215 sieci PMR w 67 krajach świata (dla klientów z sektorów: bezpieczeństwo publiczne, przemysł, transport i wojsko), w tym ponad 125 sieci TETRA.

Najważniejsze ogólnokrajowe projekty PMR w Europie to: RUBIS – ACROPOL (Francja), BOSNet (Niemcy), PEGAS (Czechy), SITNO (Słowacja), EDR (Węgry), VIRVE (Finlandia), ASTRID (Belgia), RAKEL (Szwecja), ETDS (Estonia), SIRDEE (Hiszpania), PHOENIX (Rumunia), Polycom (Szwajcaria).

Warto podkreślić, że działalność firm  należących do Grupy EADS obecna jest także w Polsce. Firmy te zatrudniają bezpośrednio łącznie ponad 500 osób (ponad 400 osób w Zakładach Lotniczych EADS PZL na Okęciu oraz blisko 100 osób w Zakładzie Usług Agrolotniczych w Mielcu). Ponadto w 2007 roku Cassidian rozpoczęła współpracę ze znaną polską firmą Radmor w zakresie dystrybucji na rynku polskim terminali Cassidian TETRA. W tym samym roku należąca do koncernu EADS firma Eurocopter wygrała przetarg na dostarczenie 23 najwyższej światowej klasy helikopterów ratowniczych dla polskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poniżej CASSIDIAN jako jeden z 4 głównych pionów biznesowych Grupy EADS:

4 główne piony biznesowe Grupy EADS

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie.

Więcej o produktach i rozwiązaniach TETRA Cassidian można dowiedzieć się odwiedzając stronę: http://www.cassidian.com/

Obejrzyj poniżej krótki film o grupie EADS

Podobne artykuły:

Inauguracja sieci TETRA firmy CASSIDIAN dla policji w Indiach

CASSIDIAN i Ericsson zakończyły kolejny etap rozbudowy sieci TETRA w Bułgarii

Sieć firmy Cassidian zapewnia bezpieczną łączność dla Igrzysk Azjatyckich w Chinach

Nowe radiotelefony TETRA od firm: Cassidian i Motorola

Interoperacyjność sieci TETRA stała się faktem

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń