Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Zmiany w CPI - obecny szef został odwołany

Zmiany w CPI – obecny szef został odwołany

Ważna zmiana dla całego rynku IT. Andrzej Machnacz (na zdjęciu), szef Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) stracił stanowisko dr inż. Andrzej Machnacz - szef CPI MSWiA w latach 2008-2010– jak informuje Niezależna Gazeta Internetowa. Zastąpił go Zbigniew Olejniczak, były dyrektor informatyki w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. O zmianie w sobotę poinformował także blog redakcyjny Computerworlda.

Machnacz kierował CPI prawie dwa lata, wcześniej był szefem informatyki w Komendzie Głównej Policji. O odwołaniu szefa CPI mówiło się już po zmianie na stanowisku ministra, gdy Grzegorza Schetynę zastąpił Jerzy Miller. Kilka miesięcy temu Miller (w miejsce Witolda Drożdża) powołał Piotra Kołodziejczyka na stanowisko podsekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację. Zmiana na stanowisku dyrektora CPI jest o tyle istotna, że ta komórka MSWiA odpowiadała praktycznie za realizację wszystkich najważniejszych rządowych projektów IT (pl.ID, ePUAP, system łączności służb, centra powiadamiania ratunkowego, obsługę prezydencji w Radzie UE, e-usługi dla policji).

Oficjalna zmiana kierujących CPI jest już dostępna na stronie internetowej Centrum. W danych kontaktowych kierownictwa CPI widnieje już oficjalnie dr Zbigniew Olejniczak na stanowisku dyrektora.

Redakcja tetraforum.pl ma nadzieję, że ta zmiana nie wpłynie negatywnie na realizację projektu OCSŁR-1.

źródło: http://ngi24.pl

foto: http://www.policja.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń