Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider

Kolejne zmiany w CPI

Centrum-Projektow-Informatycznych-logo-small.jpgPiotr Kołodziejczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji podał się 21 marca br. do dymisji. Wraz z nim do dymisji podali się również dyrektor Centrum Projektów Informatycznych dr Zbigniew Olejniczak oraz jego zastępca, dr Mariusz Grajek.

22 marca  Michał Boni Minister Administracji i Cyfryzacji powołał Agnieszkę Boboli na stanowisko Dyrektora CPI. Na stanowisko Zastępcy Dyrektora CPI został powołany dr Tomasz Jeruzalski. Od początku marca br. Zastępcą Dyrektora CPI jest Rafał Magryś.

CPI realizuje też projektu ePUAP i SIPR (System Informatyczny Powiadamiania Ratunkowego). W zakres projektu SIPR nie wchodzi łączność radiowa, która jest niezbędna do prawidłowego działania Systemu Powiadamiania Ratunkowego.

Według rzecznika MAC Artura Koziołka powodem decyzji Kołodziejczyka była różnica w koncepcji związanej z projektem pl.ID. Na chwilę obecną trudno ocenić w jaki sposób zmiana dyrekcji wypłynie na realizowane projekty. Warto dodać, że jednym z kluczowych projektów prowadzonych przez CPI jest budowa systemu OST 112. Projekt znajduje się w fazie końcowej (zakończenie projektu już za tydzień) a jego efektem jest nowoczesna, obejmująca swoim zasięgiem cały kraj sieć teleinformatyczna, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania systemu powiadamiania ratunkowego i numeru alarmowego 112. Wykonawcą projektu jest firma ATM z Warszawy.

 

Budowa, parametry i możliwości sieci pozwalają na jej wykorzystanie nie tylko na potrzeby systemu powiadamiania ratunkowego. OST 112 może też pełnić rolę sieci szkieletowej na potrzeby systemu łączności radiowej. Czy będzie to system TETRA ? Czas pokaże. Wypowiedź Ministra MSWiA Jacka Cichockiego, który powiedział „Stoimy przed potrzebą zbudowania bardziej trwałego systemu łączności, łączności radiowej”, może napawać optymizmem.

 

 

Źródło: http://cpi.mswia.gov.pl/

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń