Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider

Kolejne zmiany w CPI

Centrum-Projektow-Informatycznych-logo-small.jpgPiotr Kołodziejczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji podał się 21 marca br. do dymisji. Wraz z nim do dymisji podali się również dyrektor Centrum Projektów Informatycznych dr Zbigniew Olejniczak oraz jego zastępca, dr Mariusz Grajek.

22 marca  Michał Boni Minister Administracji i Cyfryzacji powołał Agnieszkę Boboli na stanowisko Dyrektora CPI. Na stanowisko Zastępcy Dyrektora CPI został powołany dr Tomasz Jeruzalski. Od początku marca br. Zastępcą Dyrektora CPI jest Rafał Magryś.

CPI realizuje też projektu ePUAP i SIPR (System Informatyczny Powiadamiania Ratunkowego). W zakres projektu SIPR nie wchodzi łączność radiowa, która jest niezbędna do prawidłowego działania Systemu Powiadamiania Ratunkowego.

Według rzecznika MAC Artura Koziołka powodem decyzji Kołodziejczyka była różnica w koncepcji związanej z projektem pl.ID. Na chwilę obecną trudno ocenić w jaki sposób zmiana dyrekcji wypłynie na realizowane projekty. Warto dodać, że jednym z kluczowych projektów prowadzonych przez CPI jest budowa systemu OST 112. Projekt znajduje się w fazie końcowej (zakończenie projektu już za tydzień) a jego efektem jest nowoczesna, obejmująca swoim zasięgiem cały kraj sieć teleinformatyczna, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania systemu powiadamiania ratunkowego i numeru alarmowego 112. Wykonawcą projektu jest firma ATM z Warszawy.

 

Budowa, parametry i możliwości sieci pozwalają na jej wykorzystanie nie tylko na potrzeby systemu powiadamiania ratunkowego. OST 112 może też pełnić rolę sieci szkieletowej na potrzeby systemu łączności radiowej. Czy będzie to system TETRA ? Czas pokaże. Wypowiedź Ministra MSWiA Jacka Cichockiego, który powiedział „Stoimy przed potrzebą zbudowania bardziej trwałego systemu łączności, łączności radiowej”, może napawać optymizmem.

 

 

Źródło: http://cpi.mswia.gov.pl/

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń