Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Powstanie system dyspozytorski w MPK Wrocław w oparciu o TETRĘ

Powstanie system dyspozytorski w MPK Wrocław w oparciu o TETRĘ

Firma WASKO S.A. poinformowała o zawarciu umowy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym we Wrocławiu na dostarczenie, montaż i wdrożenia zintegrowanego systemu zarządzania flotą pojazdów i zapleczem technicznym. „Układem nerwowym” nowego systemu będzie łączność TETRA, która została niedawno zmodernizowana przez rybnicką spółkę Aksel.

Oprócz rozbudowanej aplikacji analityczno-raportowej i hurtowni danych jednym z podzadań w tym projekcie jest dostawa systemu dyspozytorskiego dla łączności TETRA, która funkcjonuje w MPK Wrocław. Warto przypomnieć, że wrocławski system TETRA powstał już w 2003 roku i oprócz samego MPK korzysta z niego również Straż Miejska, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne oraz władze miasta. Wdrożony we Wrocławiu system był wówczas najnowocześniejszym i pierwszym w Polsce cywilnym systemem trankingowym zbudowanym zgodnie ze standardem TETRA w ramach którego pracowało wiele różnych podmiotów.


Obecna umowa zawarta została w ramach projektu „Poprawa jakości i bezpieczeństwa systemu komunikacji publicznej Wrocławia poprzez działania podejmowane przez MPK sp. z o.o.”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

W ramach umowy firma WASKO S.A. wykona:

  • system dyspozytorski,
  • system magazynowo-remontowy,
  • hurtownię danych wraz z aplikacją analityczno-raportową,
  • system ewidencji czasu pracy

oraz dostarczy infrastrukturę techniczną niezbędną do realizacji projektu.

Źródło: RadioTech.pl, Wasko. Fot: MPK Wrocław

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń