Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pomiary w systemie TETRA

Pomiary w systemie TETRA

W systemie TETRA, tak jak w każdym innym systemie radiokomunikacyjnym niezbędne jest dokonywanie pomiarów na wszystkich etapach budowy sieci profesjonalnej łączności radiowej. Weryfikacja zasięgów projektowanej sieci ma bardzo ważne znaczenie.

Urządzenie TTS-1000 firmy Piciorgros jest „gotowym do użycia” zestawem testowym TETRA do pomiaru w terenie, który może być użyty do pomiaru siły sygnału RF stacji bazowej infrastruktury TETRA równocześnie z wszystkimi sąsiadującymi komórkami.

 

Zestaw zabudowany jest do kompaktowej walizki typu Pelicase i może być obsługiwany niezależnie, bez konieczności użycia zewnętrznego komputera PC. Zasilanie jest dostarczane do urządzenia wykorzystując gniazdo zapalniczki bezpośrednio z akumulatora samochodowego lub opcjonalnie z zasilacza 12V lub 24V. Akcesoria takie jak kabel do gniazda zapalniczki, odbiornik GPS, przedłużacz do odbiornika GPS, antena magnetyczna, pamięć flash i oprogramowanie do analizy znajdują się w zestawie.

Po włączeniu TTS-1000 parametry sieci Tetra i tryb pracy mogą być skonfigurowane przy użyciu ekranu dotykowego. Interfejs przedstawia między innymi: częstotliwość sieci Tetra, ilość skanowanych kanałów, numery MCC i MNC, urządzenie ISSI i odległość w metrach między każdym pomiarem. Ponieważ pomiar jest dokonywany nie tylko ze stacji bazowej, do której zalogowane jest urządzenie, ale również z wszystkich sąsiadujących komórek, nałożenie komórek jest łatwe do sprawdzenia i w mało prawdopodobnej sytuacji, kompletnego wyłączenia stacji bazowej pozostałe pokrycie może być przeanalizowane.

Po rozpoczęciu pomiaru wyświetlane są następujące wartości: współrzędne GPS, poziom sygnału odbiorczego jako wartość –dBm, liczba podanych stacji bazowych i liczba dostępnych satelitów oraz  odległość do następnego punktu pomiarowego. Zapisanych może być do 9999 zmierzonych rekordów danych w standardowym pliku csv, łącznie ze znacznikiem czasu. Po zakończeniu pomiaru dane mogą być skopiowane na pamięć flash do późniejszej analizy na komputerze obsługującym jakikolwiek arkusz kalkulacyjny lub też dane mogą być przekonwertowane do graficznej mapy pomiaru bazującej na Google Maps.

O firmie Piciorgros

piciorgros-tetra-equipment-logoFirma Piciorgros od 25 lat odnosi sukcesy w produkcji i dystrybucji systemów radio kontroli, zwłaszcza rozwiązań do  przemysłowego zastosowania radiomodemów.  Od 1996 r. Funk-Electronic GmbH Piciorgros koncentruje się na systemach automatyzacji do kontroli wody, ścieków oraz zdalnego odczytu liczników energii elektrycznej. Dystrybutorem produktów Piciorgros w Polsce jest firma Aksel Sp. z o.o.

Pobierz polskojęzyczną broszurę urządzenia Piciorgros TTS-1000:

Zestaw-pomiarowy-TETRA-do-testow-w-terenie-Piciorgros

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń