Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian TETRA na mistrzostwach narciarskich w Oslo 2011

Cassidian TETRA na mistrzostwach narciarskich w Oslo 2011

Kliknij aby powiększyć

Adam Małysz, nasz fenomenalny skoczek narciarski, czterokrotny medalista olimpijski na Mistrzostwach Świata w Oslo 2011 wykonał swój ostatni skok. Nasz „Orzeł z Wisły” nie zawiódł i zdobył brązowy medal.

Do koordynacji przygotowań oraz zapewnienia sprawnego przebiegu mistrzostw organizatorzy tego prestiżowego sportowego wydarzenia wykorzystali technologię TETRA firmy Cassidian.

W czasie 12 dni (od 23 lutego do 6 marca 2011) mistrzostw narciarze rywalizowali w 21 konkurencjach: w biegach, kombinacji norweskiej oraz skokach narciarskich, które rozegrane zostały w nowym narodowym ośrodku sportów zimowych w Holmenkollen niedaleko Oslo. Tej swoistej uczcie narciarskiej towarzyszyło wiele wydarzeń kulturalnych odbywających się zarówno w samym Holmenkollen, jak i w jego okolicach, a także w centrum Oslo. Organizacja wszystkich tych wydarzeń była koordynowana przy pomocy sieci łączności TETRA.

Norweska firma TC Connect, partner Cassidian, a jednocześnie jeden ze sponsorów imprezy, dzięki posiadanemu doświadczeniu wygrała przetarg na dostarczenie łączności radiowej TETRA dla organizatorów mistrzostw.

Organizatorzy imprezy wybrali firmę TC Connect, ponieważ posiadała ona już bogate oświadczenie w operowaniu komercyjną siecią TETRA w Oslo i okolicy. TC Connect zwiększyła pojemność istniejących stacji bazowych swojej sieci i zainstalowała dla potrzeb mistrzostw świata 2011 nową stację bazową TETRA w Holmenkollen. Dodatkowo TC Connect przeprowadziła szkolenie kluczowego personelu oraz zapewniła pełne wsparcie techniczne oraz utrzymanie sieci (24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu). Umowa obejmowała również dostawę 550 doręcznych radiotelefonów TETRA firmy Cassidian (z czego 500 nowych THR9i).

Na zdjęciu od lewej: Sindre Torp (Key Account Manager, TC Connect), Roy Evensen (Event Manager, Oslo 2011) oraz Harald Bergby (Sales Manager, TC Connect).

Na zdjęciu od lewej: Sindre Torp (Key Account Manager, TC Connect), Roy Evensen (Event Manager, Oslo 2011) oraz Harald Bergby (Sales Manager, TC Connect).

System łączności TETRA był wykorzystywany m.in. przez: kierownictwo mistrzostw, zespoły odpowiedzialne za poszczególne konkurencje, jak również personel służb medycznych, logistyki, mediów, ochrony, biura ds. zakwaterowania i sprzedaży biletów, wolontariuszy oraz przez międzynarodowe ekipy telewizyjne.

Użytkownicy radiotelefonów, którzy po raz pierwszy mieli z nimi do czynienia byli zachwyceni nie tylko doskonałą jakością połączeń ale także, a może przede wszystkim ich prostą, intuicyjną obsługą. Radiotelefony Cassidian mają bowiem menu podobne jak w popularnych komórkach Nokii, nie trzeba zatem dużo czasu, aby zaznajomić się z ich działaniem. Należy także dodać, że solidne radiotelefony Cassidian doskonale sprawdziły się w trudnych warunkach norweskiej zimy.

O firmie CASSIDIAN (www.cassidian.com)

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2009 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.4 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2009 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 42.8 mld €, zatrudniając ponad 119 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie.

Podobne artykuły:

Inauguracja sieci TETRA firmy CASSIDIAN dla policji w Indiach

CASSIDIAN i Ericsson zakończyły kolejny etap rozbudowy sieci TETRA w Bułgarii

Sieć firmy Cassidian zapewnia bezpieczną łączność dla Igrzysk Azjatyckich w Chinach

Nowe radiotelefony TETRA od firm: Cassidian i Motorola

Interoperacyjność sieci TETRA stała się faktem

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń