Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze PGNiG Termika unieważnia przetarg na system TETRA

PGNiG Termika unieważnia przetarg na system TETRA

PGNiG Termika S.A. unieważniła niedawno swój przetarg na dostawę i wdrożenie systemu łączności trankingowej w standardzie TETRA. Powodem unieważnienia jest przekroczony dostępny budżet na realizację zamówienia. Najprawdopodobniej przetarg zostanie ogłoszony powtórnie. W ramach ogłoszonego wcześniej postępowania potencjalny wykonawca był zobowiązany do przygotowania projektu radiowego oraz wykonawczego systemu TETRA, który objąłby swoim zasięgiem pięć warszawskich elektrociepłowni: Siekierki, Żerań, Pruszków, Kawęczyn oraz Wolę. Intencją zamawiającego było stworzenie jednej spójnej sieci łączności radiowej we wszystkich pięciu lokalizacjach.

W ramach projektu miały zostać wdrożone stacje bazowe TETRA wraz z centralami systemowymi, systemem rejestracji korespondencji radiowej i transmisji danych oraz radiotelefony różnego typu (w tym również ATEX). Dostarczony system miał umożliwiać współpracę z zewnętrznym systemem teleinformatycznym przy pomocy interfejsu CTI. W imieniu Zamawiającego Wykonawca miał też przygotować wszelkie niezbędne dokumenty i wypełnić wymagane wnioski celem aktualizacji przydziału częstotliwości radiowych o dostarczony sprzęt BS i modele radiotelefonów.

Wśród dodatkowych wymagań w związku z planami rozbudowy i poszerzenia w przyszłości system musi pozwalać na komunikację z konsolami dyspozytorskimi (z pełnymi uprawnieniami do nasłuchu, korespondencji i konfiguracji dynamicznej poszczególnych grup radiowych), powinien mieć możliwość użycia w przyszłości interfejsu ISI (Inter-System-Interface).

W każdej lokalizacji należało zainstalować system TETRA (stacja bazowa z dwoma nośnymi) oraz centralnego modułu sieciowego, radiotelefonów przenośnych, stacjonarnych oraz ATEX. Wykonawca miał również dostarczyć i zainstalować repeater sygnału TETRA (pasmo 410–430 MHz) wraz z kablem antenowym „cieknącym” w tunelu o długości 1000 m (2 lokalizacje).

Źródło: PGNiG (Postępowanie nr: 15DFZZ212)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń