Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze PGNiG Termika unieważnia przetarg na system TETRA

PGNiG Termika unieważnia przetarg na system TETRA

PGNiG Termika S.A. unieważniła niedawno swój przetarg na dostawę i wdrożenie systemu łączności trankingowej w standardzie TETRA. Powodem unieważnienia jest przekroczony dostępny budżet na realizację zamówienia. Najprawdopodobniej przetarg zostanie ogłoszony powtórnie. W ramach ogłoszonego wcześniej postępowania potencjalny wykonawca był zobowiązany do przygotowania projektu radiowego oraz wykonawczego systemu TETRA, który objąłby swoim zasięgiem pięć warszawskich elektrociepłowni: Siekierki, Żerań, Pruszków, Kawęczyn oraz Wolę. Intencją zamawiającego było stworzenie jednej spójnej sieci łączności radiowej we wszystkich pięciu lokalizacjach.

W ramach projektu miały zostać wdrożone stacje bazowe TETRA wraz z centralami systemowymi, systemem rejestracji korespondencji radiowej i transmisji danych oraz radiotelefony różnego typu (w tym również ATEX). Dostarczony system miał umożliwiać współpracę z zewnętrznym systemem teleinformatycznym przy pomocy interfejsu CTI. W imieniu Zamawiającego Wykonawca miał też przygotować wszelkie niezbędne dokumenty i wypełnić wymagane wnioski celem aktualizacji przydziału częstotliwości radiowych o dostarczony sprzęt BS i modele radiotelefonów.

Wśród dodatkowych wymagań w związku z planami rozbudowy i poszerzenia w przyszłości system musi pozwalać na komunikację z konsolami dyspozytorskimi (z pełnymi uprawnieniami do nasłuchu, korespondencji i konfiguracji dynamicznej poszczególnych grup radiowych), powinien mieć możliwość użycia w przyszłości interfejsu ISI (Inter-System-Interface).

W każdej lokalizacji należało zainstalować system TETRA (stacja bazowa z dwoma nośnymi) oraz centralnego modułu sieciowego, radiotelefonów przenośnych, stacjonarnych oraz ATEX. Wykonawca miał również dostarczyć i zainstalować repeater sygnału TETRA (pasmo 410–430 MHz) wraz z kablem antenowym „cieknącym” w tunelu o długości 1000 m (2 lokalizacje).

Źródło: PGNiG (Postępowanie nr: 15DFZZ212)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń