Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Organizatorzy wyścigu Motocross Enduropale zaufali technologii Airbus

Organizatorzy wyścigu Motocross Enduropale zaufali technologii Airbus

Airbus udzielił partnerskiego wsparcia lokalnej straży pożarnej przy organizacji spektakularnego wyścigu motocyklowego. Enduropale jest coroczną imprezą motocross’ową, odbywającą się nieprzerwanie od 1975 roku na plażach Touquet-Paris-Plages, na południowy zachód od Calais. Odcinek o długości 13 km jest najdłuższym piaszczystym torem wyścigowym tego rodzaju na świecie.

Bezpieczne rozwiązania łączności współdzielonej, dostarczone przez Airbusa, umożliwiły działanie sieci 4G w trakcie słynnego europejskiego wyścigu dla motocykli i quadów – 44-go Enduropale du Touquet Pas-de-Calais. Dzięki tej technologii miejscowi strażacy byli w stanie zapewnić większy poziom bezpieczeństwa spodziewanej liczbie 500 tys. widzów tego 3 dniowego wydarzenia sportowego, które rozpoczęło się 1 lutego 2019 roku.

Airbus podpisał umowę partnerską z miejscowym oddziałem straży pożarnej, aby umożliwić transmisję video w czasie rzeczywistym, celem usprawnienia wdrażanego corocznie systemu zarządzania operacyjnego. Stało się to możliwe dzięki dostarczeniu przez Airbusa terminali współpracujących z systemem Tactilon Agnet 900, oraz komórkami sieci LTE tactical, tzw. BLR (Boucle Locale Radio). Rozwiązanie to jest już wykorzystywane przez armię francuską w różnorodnych kanałach komunikacji, takich jak Tetrapol, łączność satelitarna, czy sieci rozległe WAN.

Jednym z głównych zamierzeń Airbusa w trakcie tego wydarzenia było pokazanie, jak rozwiązania komunikacyjne 4G uzupełniają technologię Tetrapol, używaną przez straż pożarną od przeszło dekady. W tym przypadku wdrożenie punktu styku miedzy tymi dwiema technologiami umożliwiło ich interoperacyjność, prowadząc do zestawienia łączności pomiędzy smartfonami i zestawami przenośnymi Airbus TPH700 wykorzystywanymi przez strażaków.

O firmie Airbus

Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2018 wygenerował przychody w wysokości 64 miliardów Euro i zatrudnia około 134 000 pracowników. Airbus oferuje najbardziej wszechstronną gamę samolotów pasażerskich. Airbus jest również europejskim liderem dostarczającym latające cysterny, samoloty bojowe, transportowe i misyjne, a także jedną z wiodących firm kosmicznych na świecie. W branży helikopterów Airbus zapewnia najbardziej wydajne rozwiązania wiropłatów cywilnych i wojskowych na całym świecie.


O Secure Land Communications (www.securelandcommunications.com)
Secure Land Communications (SLC), działająca w ramach firmy Airbus, oferuje zaawansowane rozwiązania profesjonalnej łączności radiowej dla bezpieczeństwa publicznego, obronności, transportu oraz przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Portfolio firmy oparte na technologiach TETRA, Tetrapol oraz technologiach szerokopasmowych obejmuje infrastrukturę, urządzenia abonenckie, aplikacje i powiązane usługi. Secure Land Communication jako wiodący międzynarodowy gracz na rynku posiada klientów w ponad 80 krajach i zatrudnia około 1150 pracowników w 17 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń