Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Obchody 70. rocznicy lądowania w Normandii zabezpieczone dzięki technologii Airbus Defence and...

Obchody 70. rocznicy lądowania w Normandii zabezpieczone dzięki technologii Airbus Defence and Space

Sieć bezpiecznej łączności radiowej dostarczona przez firmę Airbus Defence and Space pomogła 12 tysiącom funkcjonariuszy policji i żandarmerii wojskowej, strażaków i żołnierzy w zabezpieczaniu i koordynowaniu obchodów 70. rocznicy lądowania w Normandii. To wielkie międzynarodowe wydarzenie odbyło się w francuskiej gminie Caen w dniach 5–8 czerwca br.

We Francji działąją dwie sieci łączności oparte o technologię Tetrapol: narodowa współdzielona infrastruktura łączności INPT (Infrastructure Nationale Partageable des Transmissions) wykorzystywana przez francuską policję i straż pożarną oraz sieć Rubis, z której korzysta żandarmeria. Specjalnie na okazję uroczystości rocznicy lądowania w Normandii wydział Systemów Komunikacyjnych i Informacyjnych (CIS) francuskiej żandarmerii uruchomił również taktyczną sieć Topaze bazującą na systemie Milicor firmy Airbus Defence and Space.

W uroczystościach rocznicowych wzięło udział ponad 20 głów państw i szefów rządów, a wśród nich prezydent Francji François Hollande, prezydent USA Barrack Obama, królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II i brytyjski premier David Cameron.

Sieć Topaze została połączona z Rubis dla zagwarantowania pełnej interoperacyjności pomiędzy funkcjonariuszami francuskiej policji i żandarmerii oraz żołnierzami. Topaze umożliwia błyskawiczne zestawienie systemu bezpiecznej łączności taktycznej, gwarantując pełną dostępność komunikacji w kluczowych lokalizacjach.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń