Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Obchody 70. rocznicy lądowania w Normandii zabezpieczone dzięki technologii Airbus Defence and...

Obchody 70. rocznicy lądowania w Normandii zabezpieczone dzięki technologii Airbus Defence and Space

Sieć bezpiecznej łączności radiowej dostarczona przez firmę Airbus Defence and Space pomogła 12 tysiącom funkcjonariuszy policji i żandarmerii wojskowej, strażaków i żołnierzy w zabezpieczaniu i koordynowaniu obchodów 70. rocznicy lądowania w Normandii. To wielkie międzynarodowe wydarzenie odbyło się w francuskiej gminie Caen w dniach 5–8 czerwca br.

We Francji działąją dwie sieci łączności oparte o technologię Tetrapol: narodowa współdzielona infrastruktura łączności INPT (Infrastructure Nationale Partageable des Transmissions) wykorzystywana przez francuską policję i straż pożarną oraz sieć Rubis, z której korzysta żandarmeria. Specjalnie na okazję uroczystości rocznicy lądowania w Normandii wydział Systemów Komunikacyjnych i Informacyjnych (CIS) francuskiej żandarmerii uruchomił również taktyczną sieć Topaze bazującą na systemie Milicor firmy Airbus Defence and Space.

W uroczystościach rocznicowych wzięło udział ponad 20 głów państw i szefów rządów, a wśród nich prezydent Francji François Hollande, prezydent USA Barrack Obama, królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II i brytyjski premier David Cameron.

Sieć Topaze została połączona z Rubis dla zagwarantowania pełnej interoperacyjności pomiędzy funkcjonariuszami francuskiej policji i żandarmerii oraz żołnierzami. Topaze umożliwia błyskawiczne zestawienie systemu bezpiecznej łączności taktycznej, gwarantując pełną dostępność komunikacji w kluczowych lokalizacjach.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń