Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowy szef w CPI MSWiA - Zbigniew Olejniczak

Nowy szef w CPI MSWiA – Zbigniew Olejniczak

(ngi24.pl)

Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji to jedna z najważniejszych instytucji dla polskiego rynku IT, która w dłuższej perspektywie może stanowić bazę do stworzenie agencji rządowej odpowiadającej za informatyzację w całej administracji. Stąd zmiany w kierownictwie tej instytucji wywołują duże poruszenie na rynku informatycznym. Szczególnie, że CPI odpowiada już teraz za większość dużych rządowych projektów IT (Pl.ID, ePUAP, system powiadamiania ratunkowego, system łączności służb, e-usługi dla policji, wspomaga prace nad systemami medycznymi). W piątek w branży zaczęła krążyć pogłoska, że Andrzej Machnacz straci stanowisko dyrektora CPI i zastąpi go Zbigniew Olejniczak, były dyrektor odpowiedzialny za informatykę w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Pogłoska się potwierdziła.

źródło: http://ngi24.pl/

 

Życiorys ze strony firmy Centrum Promocji Informatyki:

dr Zbigniew OlejniczakDr Zbigniew Olejniczak – doradca w Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, wykładowca Wyższej Szkoły Marketingu i Zarządzania w Lesznie, w latach 2005 – 2007 członek i Przewodniczący Rady Informatyzacji. W latach 1995 – 1998 uczestniczył w pracach prowadzonych w projekcie ALSO, w szczególności w zakresie przygotowania wdrożeń SI PULS, a także w przygotowaniu i wdrożeniu jednolitej struktury organizacyjnej w urzędach pracy, w związku z SI PULS.

W ramach działalności dydaktycznej w WSzMiZ prowadzi zajęcia z przedmiotów:
– nauka organizacji i zarządzania,
– techniki organizatorskie i decyzyjne,
– zarządzanie kadrami,
– zarządzanie informacją.

Od kilkunastu lat związany z problematyką eksploatacji i budowy systemów informatycznych w Publicznych Służbach Zatrudnienia.
Od roku 2002 uczestniczy w realizacji Systemu Informacyjnego SYRIUSZ, który zastąpi eksploatowany SI PULS. Jest jednym z autorów koncepcji homologacji systemów informatycznych (opisanej w kilku oddzielnych publikacjach). Autor kilkudziesięciu publikacji o charakterze publicystycznym (ogłoszonych drukiem w czasopismach specjalistycznych: PC Kurier oraz Computerworld), a także naukowym.

Wśród publikacji warto wymienić:
– Zb. Olejniczak, J. Dubisz, Inżynieria rynków kapitałowych, Wydawnictwa Forum Naukowe, Poznań, 2001,
– Telepraca – szansa na zatrudnienie, Polityka Społeczna 10/2000,
– Z. Olejniczak, Ł. Woźniak, Zarządzanie budową systemu SYRIUSZ – ogólne i szczególne uwarunkowania programu, [w] Informatyka w polityce społecznej. Opracowania i materiały, red. M. Muraszkiewicz, J. S. Nowak, T. Szapiro,
– P. Kozub, Z. Olejniczak, Program SYRIUSZ – Zarządzanie ryzykiem. Ujęcie ogólne i szczególne, [w] Informatyka w polityce społecznej. Opracowania i materiały, red. M. Muraszkiewicz, J. S. Nowak, T. Szapiro,
– Z. Olejniczak, SI SYRIUSZ. Raport z badań Red, MGPiPS, 2004,
– Z. Olejniczak, System informacyjny SYRIUSZ – zarządzanie programem.[w:] red. Z. Olejniczak, J. S. Nowak, Informatyka w polityce społecznej. Doświadczenia z realizacji SI SYRIUSZ, Warszawa 2004.
Laureat nagrody im. Marka Cara w 2004 r.

źródło: http://www.cpi.com.pl/prelegenci/zbigniew_olejniczak.html

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń